Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 1 honap alatt fel tudok...

1 honap alatt fel tudok keszulni a tori erettsegire?

Figyelt kérdés
a gimi alatt nem igazan foglalkoztam a torivel, elegge minimalis a tudasom, van eselyem majusig ugy felkeszulni, hogy ossze hozzak egy 4est? Van par tippetek esetleg?

2022. márc. 31. 01:05
 1/8 bbenjoe ***** válasza:
100%

Én magolnék de cefetül: mind a gimis könyvet, illetve utána néznék a kidolgozott tételeknek (avagy témáknak) az interneten, és gyakorolnék a korábbi évek érettségi feladatsorain:


[link]

- a feladatsor mellett a megoldó kulcs is fent van.

2022. márc. 31. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz megmondani, mert nem tudjuk, milyen színvonalon oktatták neked a törit eddig. Sajnos sok iskolában csak dátumokat sulykolnak, és azt kell fejből fújni. Na, ez minden, csak nem történelemoktatás. A történelem olyan, mint egy sztori, egy filmsorozat, ami a valóságban történt eseményekről szól. Van, akit úgy érdekel, mint mondjuk a Marvel filmek, van, aki meg nem is érti, mi lehet rajta érdekes, ki a fenének van kedve dátumokat magolni.


A négyeshez jó eséllyel többre lesz szükséged, mint a dátumok memorizálására. De van rá módszer. A következőt javaslom:


1. Nyiss egy dokumentumot.


2. Az első oldalon, egy oldal terjedelemben foglald össze a korai ókort.


3. Egy-egy oldalban foglald össze a görög, majd a római kor történelmét.


4. Ezután minden egyes oldalon foglald össze egy-egy évszázad történelmét.


Egy-egy évszázadot 2-3 nap alatt alaposan meg tudsz írni a Wikipedia és más források segítségével. Nagy vonalakban vázold fel, milyen jelentős és hosszabb események történtek (pl: a 18. század: Rákóczi-szabadságharc, II. József, Mária Terézia, harmincéves háború). Ezekről aztán olvass és írj részleteket hozzá.


5. Minden egyes oldalhoz tervezz egy icipici puskát a dátumokkal. Csak ennyi, hogy:


1514 Dózsa

1526 mohácsi vész

1541 Buda eleste

1552 Eger ostroma


Ezt majd később nyomtasd ki pici, 5-6 pontos betűkkel lézernyomtatóval, nem szélesebb méretben, mint egy csík cellux, és ragaszd is le celluxszal. Egy-egy csíkra több évszázad is ráférhet. Tíznél több dátum nincs, talán csak a XX. században, de ott sincs nagyon sok. Azért nem fognak agyonverni, ha nem tudod órára pontosan a debreceni csata kezdetét, de ha nem tudod, hogy a második világháború 1945-ben ért véget, azért igen (és jogosan).


Ezt a puskát azonban csak végszükség esetén használd!


Ezzel a módszerrel össze tudsz hozni egy négyest.

2022. márc. 31. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sima ügy. Nagyrészt szövegértés, forráselemzés az egész. A fontosabb, magyar témákat jól átnézve egy jó esszét is meg lehet írni. Atlaszban is benne van sok minden. Szerintem elég rá az 1 hónap, én se készültem anno többet, s 68% lett.
2022. ápr. 2. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az érettségi attól is függ, mekkora köcsög a vizsgabiztos. A törinél főleg.


Én mindig is nagy történelemb.zi voltam, gimnáziumban is faltam az ilyen témájú könyveket. Messze jobban ismertem, mint egy átlag középiskolás, főleg a XX. századot és a II. világháborút. Érettségin kihúztam egy II. világháborús témát, pont az egyik kedvencemet. Elmondtam olyan mélységig, hogy beszabehu, egyetemi disszertáció is simán lehetett volna (csapatok helye, parancsnokok, felszerelés, hadmozdulatok stb.) Látta ám a vén g@ci marxista, hogy érdekel, és nekiállt kötözködni, hogy ne erről beszéljek, hanem ami a tankönyvben van, azt mondjam fel. Virított róla, hogy zavarja, hogy a háború érdekel, tehát akkor biztos "náci" vagyok. Azok közé tartozott, akik a történelmet csakis politikatörténetként hajlandóak elismerni (lásd pl. Rubicon magazin tetszőleges száma), és semmiféle technikai részletet nem tűrnek meg. Beszopta, mert nyilván ismerem a politikai hátteret is, meg azért olyan sok dátum nincs még a második világháborúban sem, hogy azzal gáncsoljon el. Erre témát váltott, és elkezdett jönni nekem az egyiptomi birodalommal, hogy akkor most melyik fáraó hogy b.szta az anyját, mondjam el őket sorrendben. Mondom bocs, de ez nem a tétel. "Hát fiatalember, az egész történelmet tudni kell ám, nemcsak ami tetszik belőle!" És mivel nem tudtam megmondani, hogy melyik Ramszesz háborúzott a hettitákkal, bevésett egy hármast. Miatta nem jutottam be egyetemre. Jól pofán kellett volna verni.

2022. ápr. 2. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4. Ez emelt volt? Ott tényleg gec.ik általában, földrajznál én is átéltem ehhez hasonlót. A vizsgabiztos egy föci-fizika szakos tanár volt, elkezdett kérdezni olyan dolgokat, emelt fizika anyagból, aminek semmi köze nem volt a földrajzhoz. Én mondjuk fellebbeztem, s a vizsgáztató tanár is tanúskodott a védelmemben. Szóval ja, de azért középszinten nem jellemző ez, ott jóindulatú mindenki.
2022. ápr. 2. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5-ös, akkor még nem volt emelt, ez a 90-es években volt.


Azóta már tudom, hogy a történészi szakma tele van ilyen bepunnyadt öreg komcsikkal, akik gépiesen gyártják a szakdolgozatokat újra meg újra ugyanazokat a hatvanas évekbeli marxista meséket ismételgetve. Lényegében egyfajta "feelingnek" tekintik a történelmet, amelyben kevés helye van tényeknek, és azok csakis dátumok vagy nevek lehetnek. Olyan nincs, hogy technikatörténet, annak nincs semmi jelentősége, hogy egy harckocsi egy Panzer-I vagy egy Tigris, darab-darab!

2022. ápr. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, hogy ez még az 1 szintű volt. Ott én is hallottam ilyenekről. Sokan azzal jönnek, hogy sokat esett mára a színvonal az akkori időkhöz képest. Khm. ha ez azt jelenti, hogy ilyen komcsikból kevesebb van az iskolákban, helyüket át véve több embercentrikus tanár, akkor én örülök ennek a "színvonal csökkenésnek", már megérte.
2022. ápr. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Törimaraton-ra keress rá YouTube-on. Sima ügy lesz a 4-es. :)
2022. ápr. 5. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!