Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 1 emelt + 1 emelt az 50,60,70...

1 emelt + 1 emelt az 50,60,70 vagy 100 pont? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizek.

Azt mondják hogy akkor már a 80 helyett felmegy 100-ra a pluszban szerezhető pontok max száma. Szerintem a nyelvvizsgám nem lesz meg addig, legalábbis most nagyon az érettségi tantárgyakra hajtok. A lényeg az, hogy én úgy tudtam hogy ha csinálok 2 emelt érettségit, akkor az 100 pont, tehát a max amit lehet pluszban szerezni. A felvi.hu-n néztem kalkulátoron és ott is a két emelttel a 80-pontot írja ki. De úgy gondoltam, hogy jövőre ugyan így lesz, csak az emeltért nem 40, hanem 50 pont jár.


De ma beszélgettem egyik ismerősömmel, aki azt állította, hogy egy emelt érettségiért és egy felsőfokú nyelvvizsgáért kapok CSAk 50+50 pontot, mert csak az egyik emeltet számítják be. De én úgy tudtam hogy a felsőfokú nyelvvizsgáért nem jár 50 pont. Ezen vitatkoztunk is kicsit, és úgy döntöttünk hogy megkérdezzük egyik tanárunkat, aki osztályfőnök is volt már, és az egyetemen is tanít, így ő biztos jobban tudja.


Ő meg viszont azt mondta hogy hogy az egyik emelt érettségi 50 pont, de a másodikért meg csak 10 pontot kapunk. A felsőfokú nyelvvizsgára meg hogy 50 pontot ér.


Kinek van igaza? Én már végképp nem tudom! Jah, és 2012-ben érettségizünk, tehát létszíves annak a pontszámítását írjátok!


2010. szept. 14. 17:56
 1/2 anonim ***** válasza:
64%
Szeritned tudja bárki is, milyen lesz 2012-ben a pontszámítás? Még az sem, aki a döntéseket hozza.
2010. szept. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy mindkettőért kapsz majd pontot. Mivel alapból azért akarják csökken tenni a nyelvvizsgákért járó pontot, hogy többen csináljanak emeltet.
2010. szept. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!