Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van jovoje a pszichologianak?

Van jovoje a pszichologianak?

Figyelt kérdés

Kicsi korom ota pszichologiat szeretettem volna vegezni, de ahogy novok egyre inkabb vilagosodik meg elottem az, hogy az emberek (sajnos) sokan ugy gondoljak hogy "nem megyek pszichologushoz mert nem avgyok idegbajos" (pedig nem is errol van szo) vagy hogy "nem beszelek idegen emberrel"...pszicho tanarno meg keves kell...:(

Mast nem tudom mit vegezzek, erdekel a gyogypeda, de azt nem szeretnem egesz eletemen at csinalni...:(


2008. dec. 17. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

vannak emberek akik azért nem pszicholóushoz fordulnak mert kamu tudománynak tartják az egészet. És én is osztom ezt a véleményt. kompetens vagyok benne, nekem is kötelező pszichológiát hallgatnom a tanárképzésem miatt.

Feltevések sorozatából áll, rendkívül bonyolult pszichés folyamatokat pedig nem lehet minden egyénre generalizálni. A pszichológia márpedig sémákkal dolgozik. Ahány féle ember, annyi féle finom lelki rezdülés létezik. a pszichológus nem old meg mindent, esetleg megpróbál rávezetni a saját problémád megoldására, de a kulcsot nem adja a kezedbe, azt magadban kell megtalálnod. De ehhez éppen olyan alkalmas egy jó, szociálisan érzékeny barát is, hanem jobb.

A gyógypedagógiának is része a pszichológia, mint minden tanárképzésnek. De ott azon van a hangsúly, hogy hogyan dolgozol ki sérült gyerekeknek módszereket, az teljesen másfajta módszertant és didaktikát követel. Nem könnyű. Ha nem ezt szeretnéd egész életen át csinálni, keress más utat, mert ez egy olyan pálya, amit az ember nem hobbinak, hanem egy életre választ, és erős, türelmes, zseniális empatikus képességgel rendelkező embert kíván.

ha nagyon érdekel a pszichológia, akkor végezd el, de készülj fel arra, hogy lesznek, akik soha nem fogják elismerni a munkádat (sajnos ez van)

2008. dec. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem van jövője, azért is olyan magas a ponthatár. Lehet, hogy sokan úgy gondolkodnak, hogy nekik erre nincs szükségük, de már egyre kevésbé. Sőt, egyre jobban terjed az a nézet, hogy a pszichológus is épp olyan "orvos" (bár tudom, hgoy nem orvos), mint a többi, akihez tb alapon lehet járni. Csak a legtöbben nem reklámozzák, de a felső középosztályból már minden második embernek van pszichológusa.
2008. dec. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen tudom, mindazt amit elmondtatok. Tanitóképzőt most fejezem be az idén, kövőtől mennék pszichológiára...sajnos nemtudom mi mást kezdhetnék magammal, ez az ami nagyon érdekeéne segiteni másokon, meghallgatni másokat...

A sérült gyerekekkel is foglalkoztam már, de úgy érzem nem lennék elég erőss ahhoz hogy egész életemben csináljam, esetleg részmunkaidőben...

köszi hogy válaszoltatok

2008. dec. 17. 21:28
 4/6 anonim válasza:
nyugi csak elég ha 1 ember elmegy oda az mondani a baráti körében hogy milyen jó, aztán meg terjed magától.Nálam is ez van.
2009. febr. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak azt tudnám, hogy az én válaszommal mi volt a baj... Az a bunkó aki lepontozott legalább írta volna meg a "jó" választ.
2009. febr. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
van jövője. egyre több a depressziós ember ebben a rossz világban. manapság szerintem mindenkinek kéne egy pszichologus, és nem tartom kamu tudománynak. nekem is segített.
2009. ápr. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!