Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akinek a szülei minimálbért...

Akinek a szülei minimálbért keresnek az tanulhat egyetemen, vagy a túl sok kiadás miatt nem érdemes belevágni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 15. 08:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Az első kérdés inkább az lenne, hogy akar-e tanulni az illető? Meg lehet oldani a jegyzeteket, könyveket, bejárást is, nem kellenek hozzá milliók, és jó eredményekkel ösztöndíjat is kaphat!!!
2010. szept. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
ösztöndíj, szociális támogatás, diákhitel. A legjobb befektetés a tanulás, ellenkező esetben te is minimálbéren tengődsz majd!
2010. szept. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szerintem egyáltalán nem nagy költség az egyetemre járás. ez csak ilyen legenda, hogy sokba kerül. most például a saját városomba járom egyetemre, egy fillérembe nem kerül, sőt még én keresek vele havi 40ezret (szoctám + árvajáradék). de voltam koleszos más városban is, az nyilván kicsit húzósabb, de bőven megoldható. havi kb 25-30ból meg is voltam, kolesszal, utazással, kajázással, iszogatással együtt. és egyáltalán nem kellett éheznem hozzá.

viszont a diákhitelt semmiképpen sem ajánlom, legalábbis az első két félévben nem, mert közel se biztos, hogy el is tudod végezni az egyetemet és akkor csak kidobott lóvé volt az egész. ezt a hibát rengetegen elkövetik és végül 3 műszakos szar melóból törlesztik éveken át a diákhitelt a nemlétező diplomájukért.

2010. szept. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Attól függ, hogy milyen egyetem. (nyilván, az orvosi egy kicsit húzósabb). Ha felvesznek támogatottra, akkor ugye alapból a tandíj nem jelent problémát. A jegyzeteket meg lehet venni felsőbb évesektől az eredeti ár töredékéért, ki lehet kölcsönözni a könyvtárból, vagy le lehet fénymásoltatni, amit ha jó helyen teszel, akkor olcsóbb, mintha megvennéd az eredeti példányt.

Az utazáson nem nagyon lehet spórolni, a legtöbb egyetemnek több árkategóriában van kollégiumi szobája, szóval abból is lehet válogatni. Persze vannak még járulékos dolgok (kaja, néha buli, de ezt is meg lehet oldani alacsonyabb ktsgvetésből).

És jól írták előttem: szoc.tám., ösztöndíj, Bursa, legrosszabb esetben diákhitel.

2010. szept. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%

Az én szüleim ugyan nem minimálbért keresnek, mégsem tudják finanszírozni az egyetemi kiadásaim (sokan vagyunk testvérek és én vagyok a legidősebb). Ennek ellenére eszembe sem jutott, hogy ne menjek egyetemre, mivel tizenkét év alatt végig gyakorlatilag kitűnő voltam és messze jobban teljesítettem, mint az átlag.


Az anyagiak miatt a következőket tettem:

csak államilag finanszírozott képzésre jelentkeztem (nem tudnék kifizetni évi többszázezer forintot tandíjra)

kollégiumba költöztem (ez olcsó)

elkezdtem dolgozni.


Minden további nélkül elvégezhető az egyetem munka mellett (igen, nappali tagozaton is), főleg ha sikerül megtalálni az optimális munkamennyiséget. Tehát meggazdagodni nem ilyenkor kell. Én jelenleg pont annyit dolgozom, hogy fedezze a havi kiadásaimat. Így nem élek túl nagy lábon, de marad is időm tanulni, ami nagyon fontos! Bukott már ki olyan évfolyamtársam, aki inkább dolgozott a tanulás helyett...

Természetesen a szüleim is segítenek, de csak olyan mértékben, ahogy azt még bírják. Például minden hónapban elkülönítenek nekem egy kisebb összeget (5 ezer körül), és ha anyagi gondom van, akkor azt átutalják nekem, az segít kihúzni hó végéig. Vagy például minden gyümölcsöt, zöldséget anyukám kertjéből hozok, kenyeret is szokott sütni, abból is ad, vagy ha épp csirkét vágott, akkor abból... szóval az élelmezésembe is beszállnak.


Szerintem ha az átlagnál magasabb képességeid vannak, akkor mindenképpen menj egyetemre, mert valóban jó befektetés egy diploma (de csak ha tudás is van mögötte!!!). Kell egy indulótőke, de utána már bőven el tudod tartani magad.

(néhány konkrét adat: saját számításaim szerint minimum havonta - lakáson felül - 30 ezer forintból meg lehet élni otthoni kajatámogatással, de 40 körül már egész kényelmesen kijössz; jelenleg albérletben lakom és 50 körül van a bevételem havonta, ebből az összegből még havi 10-et félre is teszek!)

2010. szept. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Számomra a kérdés nem egyértelmű. Mert ha te költségesre akarsz menni és a szüleid minimálbért keresnek az elég húzos tud lenni és semmi értelme felvenni kölcsönt, mai napig nem is értem azokat akik felveszik de mind 1. Ha államira van esélyed és felvesznek akkor nosza a jegyzet nem tom nálunk félévenként kb 20 e. De ha vannak barátaid és lefénymásoltatod akkor olcsóbb. ++ elég sok támogatást, ösztöndíjat lehet igényelni.
2010. szept. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!