Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mekkora a túljelentkezés az...

Mekkora a túljelentkezés az egyetemek régészet szakára?

Figyelt kérdés

Mikor jelentkezni kellett idén, még nem tudtam biztosan, hogy mit akarok tanulni, ezért több olyan dolgot is megjelöltem, ami érdekelt, köztük a régészetet a PTE-n.(Máshol nem.)

Azóta rájöttem, hogy én a régészettel szeretnék foglalkozni, de félek, hogy nem kerülök be. Úgy érzem, nem lesz a legjobb az emelt töri érettségim, olyan 60-70% közöttire számítok. Matekból se vagyok túl jó, talán 40% körül lesz, a magyar viszont szerintem meglesz a 90%+. Mellé már van egy 91%-os emelt angol és egy 95%-os etika érettségim. Elvileg a pontszámító szerint ez elég, hogy bekerüljek a korábbi évi ponthatárok alapján, de ugye korlátolt létszámú tanulót vesznek fel. Én úgy tudom, a PTE-n ez 5-15 tanuló, de van, akitől azt hallottam, hogy 8. Szóval ezért szeretném tudni, hogy esetleg valaki tisztában van e azzal, hogy átlagban mennyien szoktak jelentkezni, mekkora lehet az esélyem a bekerülésre.



2022. ápr. 25. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt tudod megnézni:


[link]

2022. ápr. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs túljelentkezés. Összesen 9-en jelölték első helyen a régészetet a PTE-n (és 55-en jelölték meg többedik helyen)

Még 280 ponttal is simán bejutnál, magasabb azért szokott lenni,mert ilyen szakokon nem telik meg a keret és az utolsónak annyi pontja volt,mint a ponthatár. (Máshol is így van, csak sok jelentkezőnél esélyesebb, hogy van alacsonyabb pontszámú is. )

2022. ápr. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
A régészetet hanyagolnám. Az alapszak elvégzésével csak régésztechnikus leszel. Régészekre igazából nincs szükség.
2022. ápr. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt a két adatot felhasználva következtetni lehet arra, hogy minimum hány százalék esélyed van a bekerülésre.

[link]

[link]


Összesen 64 helyen jelölték meg állami és önköltséges férőhelyen. Ebből nem lehet tudni, hogy hányan jelölték meg mindkettőt, hány főnek nem lesz meg a 280 pontja és azt sem, hogy hány embert vesznek fel a sorrendben ez előtt álló jelentkezési helyükre.


Ezért én most úgy számolok, mintha 64 olyan ember jelentkezett volna rá akik első helyen jelölték meg a szakot. (Tehát a kijövő eredménynél sokkal több esélyed van bekerülni, hiszen ez csak a legrosszabb eset)


Összesen 15 embert vesznek fel ide. (Aki a 8-at mondta neked, annak fogalma sem volt arról, hogy miről beszél)


15/64=23,4375


A legkedvezőtlenebb esetben is majnem 24 százalék esélyed van a bekerülésre.


Viszont ahogy említettem, biztos, hogy kevesebb, mint 64 fő között fog ez végül eldőlni. Így még ha kicsinek is tűnik ez a szám, akkor sem szabad elkeseredni.

2022. ápr. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként egy évvel ezelőtt 344 volt a ponthatár, előtte pedig 343.

[link]

[link]

Már van egy 91%-os angol emelted, amit beszámítanak ezen a szakon.

Nem tudom, hogy milyen jegyeket viszel, de ha írsz például egy 45%-os történelem érettségit, akkor duplázással 382 pontod lesz.

Igen, jól olvastad. Még akkor is simán bekerülnél, ha a vártnál sokkal gyengébb lesz az eredményed.


Szóval NE IZGULJ, MÁR MOST LÁTSZIK, HOGY BE FOGSZ KERÜLNI!

2022. ápr. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
En az ELTE-re jelentkeztem regeszetre (elso hely), en is aggodok hogy mi lesz. Teged tuti hogy fel fognak venni angol emelttel es jo erettsegi eredmenyekkel. En a 45%-ert imadkozok, ha az meglenne lenne kb 380 pontom
2022. máj. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!