Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi átjelentkezés?...

Senki12345678 kérdése:

Egyetemi átjelentkezés? (sürgős, többi lent)

Figyelt kérdés

2021-ben kezdtem az egyetemet, ez a második félévem. Sajnos a mostani szakom már nagyon nem tetszik, nem járok be boldogan, sőt szörnyen érzem magam, ha be kell mennem. Sajnos amikor idejöttem nem gondoltam volna, hogy ilyesmire fog épülni a szak.

Jelenleg a móvári egyetemen vagyok, ami a Győrben lévő Széchenyi Egyetemhez tartozik. Ez a szak mezőgazdaságis, viszont a tanítóképzésre szeretnék átjelentkezni. Valamelyikőtök esetleg jelentkezett már úgy egyetemen belül, hogy egy teljesen más szakra ami nem kapcsolódik a mostanihoz? Mert elvileg így, hogy semmi köze a kettő szaknak egymáshoz, nem átjelentkezi kell, hanem újra kell úgymond felvételizni. EZ azt jelenti, hogy majd csak 2023 szeptemberében mehetek át? Vagy még van lehetőség rá? Mert ugye február 15ig kellett volna felvételizni. Elég sürgős lenne, Köszönöm a választ előre is!



#egyetem #felvételi #atjelentkezes átjelentkezés #atsorolas átsorolás #tanitokepzo
2022. ápr. 28. 17:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%

Jól gondolod, újra kell felvételizni. Most már vagy marad a pótfelvételi vagy a keresztféléves képzés vagy vársz jövő szeptemberig.

De ha nem tetszik, jól teszed, ha váltasz, akkor is, ha várnod kell egy évet. Elvégre nagyon nem mindegy, mit végzel el!

2022. ápr. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az átjelentkezés a gyakorlatban úgy néz ki, hogy felvételizel az új szakra, a régiről pedig kiiratkozol. Benne van a pakliban az is, hogy nem vesznek fel, ezért a régit semmiképp se hagyd ott, ameddig nem vettek fel, hátha jól jön még. Ha állami képzésen vagy, akkor passziváltass, addig sem fogynak a félévek.
2022. ápr. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A passziváltatással kapcsolatban még annyit, hogy olvass utána az egyetemi szabályozásban, hogy egymás után maximum hány félévet lehet passziváltatni.
2022. ápr. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
eSETLEG PÓTFELVÉTELI eljárásban jelentkezni, ha meghirdetik a szakot, bár legtöbb esetben fizetős a szak.
2022. ápr. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Pótfelvételivel jelentkezhetsz augusztusba, ha meghirdetik.
2022. ápr. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

És ha passzíváltatok a régi szakomon és felvesznek az újra akkor mehetek szeptembertől az újra úgy, hogy a régi passzív?

Más kérdés: a krediteket abban az esetben ha felvételi eljárással megyek el kell vinnem, vagy teljesen új lappal indulok? Mert úgy tudom, hogy nem, mert ez nem átjelentkezés, ahova minimum 30kredit kell. Mert ha nem kell semmi ilyesmi, akkor nem megyek el inkább vizsgazni ebben a félévben már..

2022. ápr. 30. 21:44
 7/11 anonim ***** válasza:
A régit addig érdemes passzivaltatni, amíg kiderül, felvesznek-e az újra, ha igen, onnan kijelentkezel. Nem viszed a krediteket, de akkor is azt tanácsolom, vizsgázz le arra az esetre, ha mégis folytatnád itt.
2022. ápr. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hogyha nem szeretnék elmenni vizsgazni, ezáltal nem passzíváltatok, hanem most kiiratkozom, mert tényleg nagyon nem megy és nagyon utálom akkor nem történik semmi abban az esetben, ha egy éven belül megyek új szakra igaz? Úgy tudom, hogy akkor nem kell visszafizetni.
2022. máj. 1. 19:03
 9/11 A kérdező kommentje:
És szerintetek az alkalmasságival mi a helyzet? Tavaly voltam alkalmasságin ezzel a szakkal kapcsolatban (tanítói), mert ugye ezt is megjeloltem csak 3. helyre talán. Szerintetek újra kell csinálnom? Mert ha igen akkor május 5-től van ra lehetőség ami ugye mindjárt itt van.
2022. máj. 1. 19:04
 10/11 A kérdező kommentje:
Sajnos konkrétan semmit nem talalok az egyetem oldalán.. lehet csak én vagyok béna
2022. máj. 1. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!