Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Előfordult-e már valaha, hogy...

Előfordult-e már valaha, hogy két egymást követő évben ugyanaz az esszétéma megjelent mindkét év középszintű töri érettségijében?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 30. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Amióta kevesebb esszétéma közül lehet választani (2017 óta), azóta nem, de 2015-ben és 2016-ban is volt felvilágosodás, ráadásul mindkétszer Az Emberi és Polgári Jogok Nyilatkozatának egy-egy részlete volt a forrás. Úgyhogy azért ne arra támaszkodj, hogy idén tuti nem lesz pl. török terjeszkedés meg dualizmus kori ipar, hiszen tavaly volt, mert ha más nem, sima feladatként bármikor előkerülhetnek ezek, és amúgy is gyakori témáknak számítanak.
2022. ápr. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom egyszer májusban volt az etnikum és dem. és utána októberben is ugyanaz. Megnemmondom melyik éveben.
2022. ápr. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elő. 2017 októberében az első ipari forradalom volt a rövid esszé témája, ahogy 2018. májusában is. Emlékszem utolsó este pont az ipari forradalmat néztem át, mondogattam is, hogy de jó lenne, ha ez lenne a téma s lám, max pontos is lett 2018-ban. :)
2022. máj. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

(első vagyok)

Hármas: bocsi, ez lehetséges, én hirtelen csak a tavasziakat néztem meg.

De akkor abban úgy tűnik, egyetértünk, hogy nem jó arra alapozni, hogy tavaly (tavasszal vagy ősszel) mi volt. :)

2022. máj. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez így van. :)
2022. máj. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de nem nagy a valószínűsége. Tavaly például a törökökkel nagyon átb@aszták a népet, arra nem számított senki. Szóval arra is kell készülni, hogy olyan téma lesz, amilyen még sosem volt.
2022. máj. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6. Annyira nem volt nehéz. Jóformán az atlaszból ki lehetett írni. Mondjuk a mi tanárunk nagyon szigorú volt a 4 évben, ami jól jött az érettségin.
2022. máj. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk én nem a törököket választottam, mert a másikat pont előtte nap néztem át, úgyhogy azt írtam. (6-os voltam)
2022. máj. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!