Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az idei...

Mi a véleményetek az idei magyar emelt érettségiről? (2022)

Figyelt kérdés

Nehéznek / könnyűnek találtátok? Kedvenc / nem kedvenc feladat? Volt, amiben már biztosan tudjátok, hogy hibáztatok?

Vagy bármi, ami eszetekbe jut. :)



2022. máj. 2. 15:21
1 2 3 4 5
 11/41 EVA800 ***** válasza:
69%
Szobelihez
2022. máj. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 EVA800 ***** válasza:
100%
Hogy készültok a szobelire ?
2022. máj. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne!
2022. máj. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 EVA800 ***** válasza:
100%
Maxim kiadótól 20 irodalom 20 nyelvtan
2022. máj. 9. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:

Én Varsányi József tételes könyvét vettem meg, illetve ez az oldal sokat segít: [link]


Plusz ha valami jobban érdekel, annak utánanézek részletesebben a neten (tanulmányok, cikkek), és beépítem a vázlatomba.

2022. máj. 10. 13:04
 16/41 anonim ***** válasza:
100%

Köszi Kérdező a linket!

Nagyon nagy segítség hogy dióhéjban le vannak írva a fontosabb tudnivalók. :)

Én a Maxim kiadós tételes könyvet vettem meg, remélem az is megteszi és jó lesz a szóbeli eredményem.

Ti elolvastátok már az összes kötelezőt?

2022. máj. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:

Szívesen. :)


Nekem 1-2 kimaradt, azokat most pótolom. Móricz, Kós Károly, Lázár Ervin - utóbbi kettő nekem nem is volt kötelező anno. (Nem most érettségiztem.) A többit olvastam, úgyhogy a tétellel csak felelevenítem. Nincs időm mindent újraolvasni. :|


A nyelvtannal több problémám van, arra az írásbelire készülve sem koncentráltam...


Ti hogy álltok?

2022. máj. 15. 17:26
 18/41 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlóan állok mint Te. Ezek a kötelezők nekem sem voltak, pedig én idén érettségizek először. Szimplán a tanárom nem adta fel kötelező olvasmánynak őket én meg nem néztem utána.


Nekem a Dosztojevszkij van hátra, Kós Károly és Lázár Ervin. Az utóbbi 2-vel még megbírkózok, de a Bűn és bűnhődés már nehézkes... Apropó, esetleg tud valaki egy jó filmadaptációt hozzá?😅 Nem terveztem ellógni, de nagyon nem fér már bele az időmbe.


Nekem a nyelvtannal nincs olyan nagy problémám, a legtöbb témakör középszinten is érintett, ezért szerencsére azok még frissen megvannak az emlékeimben. Az már más kérdés hogy gyakorlatban is meg tudom-e majd oldani a feladatot ott, a vizsgán élesben. Bár ez ugyanúgy igaz az irodalom tételre is.


Hajrá Mindenkinek! Már nincs sok hátra! :)

2022. máj. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 EVA800 ***** válasza:
77%
Emil Bronte üvöltő szelek.elolvastatok?
2022. máj. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
100%
Én igen, már kb 2 éve. Nagy kedvenc. :)
2022. máj. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!