Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha 11 félév a képzési időm...

Ha 11 félév a képzési időm (alap+mester szak), akkor is csak 12 félévet támogat az állam?

Figyelt kérdés
Nem igazán értem a rendszert...akinek 10 félév az alap képzési ideje annak is, meg nekem is?ez nem igazságos
2010. szept. 16. 21:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan. Igazságos vagy nem, ez van.
2010. szept. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mit nem értesz ezen?
2010. szept. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azt, hogy valakinek két félév pluszt adnak vagyis mindenkinek orvosoknál is figyeltek erre...nekem meg csak egyet adnak...tanár akarok lenni, így is elég szar a a rendszer, főleg hogy eddig nem ezt mondták, ezt a mesterképzésem beiratkozásán mondták...
2010. szept. 16. 22:03
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Ne csússzál és akkor nincs gond. Amúgy ha egy-két tárggyal meg is csúszol, nem akkora összeg a tandíj, hogy bele keljen halni (nálunk 1 kredit 5000 Ft/félév volt). Az már sokkal rosszabb, hogy nem kapsz semmilyen hallgatói juttatást a plusz félévekre. De kár ezen aggódnod, hol van még az, de ha ennyire félsz attól, hogy csúszni fogsz, akkor minden hónapban tegyél félre (ha tudsz) és akkor nem lesz probléma. Előrelátás kérdése az egész.
2010. szept. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
azért orvosin egy félév kb egy millió minimum...és nekik többet kell bemagolni. az élet sosem igazságos. ne csússz és akkor nem lesz gond.
2010. szept. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

már késő már bsc n csúsztam egy évet...ott fizettem volna az uccsó félévemet ha tudom, mert kevés kreditem volt, de msc n 30 kredit tanítási gyakorlat a vége azon nem tudok előre dolgozni:(

eltés vagyok biosz kémia szak..senki nem végzett időben nálunk, elég kemény, na meg a tanterv se volt rendesen megcsinálva nem lehetett időben végezni!

az zavar, hogy eddig mást mondtak nem így készültem, akkor másképp csináltam volna, na meg az igazságérzetemet nagyon bántja, hogy a 11 féléveseket ennyire nem vették figyelembe

2010. szept. 16. 22:18
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Na most ezt nem értem. Nálatok lehet választani, hogy hol mennyi félévet használsz el? Amúgy közben eszembe jutott, hogy nekem is 12 lehetett volna, pedig én is 7+4 féléves képzésre jártam (bsc+msc). Bsc-n 8 félév járt ingyen, utána nem dönthettünk, hogy felhasználunk-e még a 12-ből, hanem egyből fizetős. Msc-n meg 4 félév volt. Az utolsó éved nem olyan volt, hogy nem kellett tandíjat fizetni, de nem kaptál semmilyen juttatást se? Tesóméknál így volt és Ő is megkapta Msc-re a 4 ingyen félévet.
2010. szept. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
de pontosan úgy volt...4 évet jártam 3 lett volna utolsóban semmit nem kaphattam, sőt Ma n sem kérhetek ösztöndíjat mert anno csúsztam..feltetkoztathatnám magamra kb.. és most 4 et fizet még, a tanári 4 és fél félév..
2010. szept. 16. 22:29
 9/13 anonim ***** válasza:
az az utolsó fél év még arrébb van, addigra összetarhálod a rávalót...:S de tényleg nem értem:(
2010. szept. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
összeszedem nyilván ha össze kell csak felháborít, hogy tájékoztatás nulla vagy inkább hülyeséget mondanak, és mindig én járok rosszul..de mit nem értesz?a felháborodásom?akkor látszik h nem eltés vagyXD ott értik:)
2010. szept. 17. 00:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!