Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egyetemre vagy főiskolára...

Ha egyetemre vagy főiskolára szeretnék menni, milyen tantárgyakból kell jó lennem?

Figyelt kérdés

Most éppen esti gimibe járok.


Mostani tantárgyak: nyelvtan, irodalom, matek, angol történelem, földrajz és biológiai.


Választható tantárgy az érettségi miatt: földrajz, biológiai és ingormatika.



2022. máj. 9. 12:57
 1/9 A kérdező kommentje:
*informatika
2022. máj. 9. 12:58
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy melyik egyetem, melyik karának melyik szakmáról van szó.
2022. máj. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
felvi.hu
2022. máj. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem mindegy, hogy nyelvszakra, mérnökire vagy orvosira akarsz menni. (Persze vannak még màs szakok is, csak próbáltam 3 eltérőt írni.)
2022. máj. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Milyen szakra mennél?
2022. máj. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Még nem tudom pontosan.
2022. máj. 9. 23:42
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez általában úgy működik, hogy kiválasztod mit szeretnél tanulni, majd megnézed, hogy ahhoz milyen érettségiket fogadnak el. Ezeket a tárgyakat gondolom tantárgyként és nem érettségi tárgyanként írod. Azt nem tudom, hogy esti iskolánál is ugyanúgy számolják-e a tanulmányi pontokat, de ha egyetemre akarsz menni, akkor fontos, hogy az ahhoz szükséges érettségi tárgyak jól sikerüljenek. (Ott a duplázós módszer is, ahol senkit nem érdekel az, hogy milyen jegyeid voltak a suliban, csak az érettségid.) De mondom, az első az, hogy kb. kitaláld az irányt.
2022. máj. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pontosan. Nézegesd a szakokat, hogy mit szeretnél tanulni és az alapján tudsz fókuszálni tárgyakra. Általában több közül lehet választani. Illetve arra is figyelj, hogy melyik szak ír elő bizonyos tárgyat kötelezőnek (pl. jogra asszem kötelező a töri), plusz vannak olyan szakok, ahová emelt érettségi nélkül nem nagyon kerülhetsz be (ez a ponthatárok alapján szokott látszani).
2022. máj. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézzed a felvit, tényleg. De ne ess abba hibába, amibe én is estem. Jó voltam mindig töriből, mégis kibuktam töri tanárin, ellenben nagyon rossz matekból, s mégis mérnökin végeztem, tehát a jegyek nem feltétlenül tükrözik az ember képességét. Először találd ki, mit szeretnél, egy jó szakmával sokszor többre mész.
2022. okt. 16. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!