Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A gyermekkorban vagy serdülőko...

A gyermekkorban vagy serdülőkorban kezdődő emocionális pervazív zavar okozhat ilyen jellegű problémát? (+ SNI tanuló)

Figyelt kérdés

A viselkedés és érzelmi-hangulati élet rendszerint gyermekkorban vagy serdülőkorban jelentkező zavaraiból az F98.8 Egyéb, rendszerint gyermekkorban vagy serdülőkorban kezdődő meghatározott viselkedés és emocionális zavar okozhat szexuális zavart is?


Arra gondolok, hogy a gyermekkorban lettem diagnosztizálva ezzel. Viszont nincs konkrét vonzalom szexuálisan semmihez. Vagyis van, de csak ahhoz amikor azt képzelem el, hogy én/valaki erős érzelmi negatív terhelést kap. Pl, át él egy traumát, pl meghal valakije vagy elkobozzák a ruháit és bezárják egy szobába. Vagy bezárják egy pszcihiátriára ahol izolálva van a családjától és a külvilágtól.



Mondom miért érdekel, röviden:

Tudni akarom, hogy a szexuális retardáltsághoz (mert konkrétan telube nulla élvezet, valamint a szex hangoktól stb undorodom, nem kicsit) az mitől lehet. És a múltamban egy pszichológiai állapotfelmérésnél már megállapított tényként hivatkoztak erre, kb 3 éve.


Azért nem szexuális kategóriába tettem, mert nem maga a szex érdekel, hanem az hogy egy ilyen sajátos nevelési igényű tanulónál akinél súlyos szorongást, és ezt az érzelmi & emócionális zavart állapították meg, náluk mennyire gyakori az, hogyha ezzel senki nem foglalkozott (amelynek oka a szülői felelőtlenség) akkor mennyire számíthatok arra, hogy esetleg ez bármikor is megszűnik majd és akár a szexualitás is elkezd érdekelni, és nem kell ennyire kellemetlen gondolatokra és képzelgésekre... hmm...



Valamint a másik, hogy okozhat -e ez a dolog a szexualitásban elváltozást?


Most jelenleg 21 éves vagyok, ez a diagnózis 12 éves koromban történt, azóta is jelen van a minden napi életemben ez a probléma, azonban semmit nem találok ennek orvoslására, viszont aggódom hogy 25 éveseknek már 1-2 éves gyereke van stb, én meg hát... Elképzelni nem tudom, hogy egyáltalán ránézzek egy nőre.



Valamint a minden napi életem azon területén is problémát okoz, miszerint valami olyat tegyek amit még nem tettem vagy régen tettem, és amiről nem tudom 100%-ra mi fog történni.


Pl: Ballagás általánosban

Mikor elballagtam senki nem mondta meg nekem lépésről lépésre mi fog történni. Én meg besokaltam a sok ismeretlentől, teljesen elkezdtem szorongani végül hazamenekültem a suliból, a bizonyítványomat se vettem át. Csak másnap ment be érte anyukám.



Felmerült az autizmus kérdése is, erre azonban sosem kaptam diagnózist. A már fent említett szülői dolog miatt.


2022. máj. 10. 22:43
 1/1 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy szakértőt kéne kérdeznem ezzel kapcsolatban.
2022. máj. 12. 19:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!