Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matematika èrettsègin lehet...

Matematika èrettsègin lehet számológèpet használni, vagy pl. a vègtelen szakaszos tizedes törtek átváltását írásban kell elvègeznem?

Figyelt kérdés
Felnőttkènt fogok majd èrettsègizni estin, nem tudom, hogy vannak a dolgok.
2022. máj. 11. 14:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
lehet használni
2022. máj. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Számológép és a négyjegyű függvénytábla is használható.

Utóbbit szerezd be valahonnan. Van benne egy csomó képlet és pár hasznos dolog.

2022. máj. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha ilyen sok segítsèg van, hogy számológèp + függvènytáblázat, akkor a matematika èrettsègi a legkönnyebb. Ez olyan, mintha puskáznèk.
2022. máj. 11. 14:58
 4/9 anonim ***** válasza:

Azért becsapós. Ha nem tudod, konkrétan, hogy mit keresel és csak lapozgatsz, azzal megy az idő. Meg levezetni ugyanúgy le kell a dolgokat, meg fel kell ismerni a feladattípust is.

Nem olyan egyszerű azért. Az ilyen segítségek kissé hátráltatások is.

Nekem is hiába volt ott és készültem is matekra, sokra nem mentem vele. Sokkal többet kellett volna tanulni rá, mert hiába ott van, ha csak lapozgatod, akkor megy az idő.

2022. máj. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

3: nem egyszerű összeadást meg kivonást fognak kérni, amit számológéppel nyilván nagyon egyszerű megoldani.


Egyenletek, egyenletrendezések, 2-od fokú, szöveges feladatok, valószínűségszámítás, valójában az érettségi 90%-ához nem kell számológép... függvénytábla is csak abban segít, hogy ne kelljen bemagolnod komplett formulákat.

2022. máj. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem sok matematikaórára jártál, igaz?
2022. máj. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem. Nem sok matematika órára jártam.
2022. máj. 11. 15:49
 8/9 A kérdező kommentje:

#5


Hát nekem a matematikai feladatokkal pont az volt a bajom, hogy a menetet èrtettem, csak a rèszleteket nem. Pl. egyenletekben a levezetès világos, csak a rèszletek nem. A negatív ès pozitív számok összeadásával gondjaim voltak, de azokat már megtanultam.


Szóval ha a számológèppel a rèszleket tudom pótolni, ès nem kell leragadnom az átváltásokban, negatív ès pozitív számokban, mert ott a számológèp, mi nehèz van benne?


Minden logikus, megvan a levezetès.


Mèg 2 tanèvem van èrettsègiig, nem hinnèm, hogy meg kellene valamin lepődnöm.

2022. máj. 11. 15:54
 9/9 anonim ***** válasza:

Milyen "részletekre" gondolsz?

A közéliskolás matek tényleg nem atomfizika, ha jó a tanár, vagy számodra jól érthető forrásokat felhasználva tanulod az anyagot.

2022. máj. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!