Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan javítják az emelt...

Hogyan javítják az emelt érettségiket?

Figyelt kérdés
PL egy feladatnál ami 5 pontot ér van 2 jó válaszom és 3 rossz, akkor az 0 pont?

2022. máj. 12. 10:39
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
A pontos feladattól függ, de simán lehet részpontokat kapni. Az Oktatási Hivatal weboldalán megtalálod a javítási útmutatókat is a korábbi érettségik mellett.
2022. máj. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Azt tudom, hogy fent van a javító kulcs, de nem tudok elmenni rajta

pl nézzétek meg az első feladatot 1-1 pont adható minden helyes válaszra?


[link]


Az is írják, hogy "Egyes feladatoknál az összes pont-érték 0 pontnál kevesebb nem lehet."


Előre is köszönöm a segítséget! Hát ha ti értelmesebbek vagytok mint én :D

2022. máj. 12. 11:05
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
nem néztem rá a feladatokra, de a 0 pont megoldása az, ha egy feladatban pl. 10 lehetőség közül ki kell választanod 3 jót akkor meg lehetne oldani úgy is a feladatot, hogy mind a 10-et bekarikázod, s biztosra megvan a három pont. Ezért az ilyen feladatoknál a helytelen válaszokért pontlevonás jár. Viszont -az említett példánál maradva az ugye mínusz 7 pont lenne az egész dolgozatra. Na ezt nem engedi ez a 0 pontos szabály, tehát feladaton belül marad a pontozás, így lesz -7 helyett 0 pont.
2022. máj. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Fuha köszi már közlebb vagyok a megértéshez. De pl olyan feladatra is vonatkozik mint ami ezekben van pl Ír legalább 5 olyan jellemzőt egy adott dologról... és ebből 2jót írok 3 rosszat akkor is 0 pontot kapok?

Mert szerintem így akkor nem teljesíttem 45 pont felett

2022. máj. 12. 11:28
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem az tűnne logikusnak, hogy itt írtál 2 jót, az 2 pont. Bár lehet, hogy úgy nézik, hogy minimum 5 jellemzőt kell írni, tehát 5 alatt 0 pont. Ehhez szerintem a pontos kérdést is látni kéne, de még akkor is lehet, hogy engedékenyebb a megoldókulcs.
2022. máj. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

[link]



nézd meg a 4est vagy a 3ast



De az írja: "Minden helyes válasz 1-1 pont"

2022. máj. 12. 11:49
 7/10 A kérdező kommentje:

Már szerintem értem ezekben az esetekben akkor jár pont levonás ha többet írsz az elvártnál és a rosszakat. Szóval szerintem 5ből 1jót írok akkor az 1pont. Ennek az érettséginek az esetében gondolom így kell számolni kérlek javítsatok ki ha hülyeséget beszélek


Köszönöm a segítséget mindenkitől!

2022. máj. 12. 11:56
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem nyitja meg a linket (ugyanaz, mint az első?), de ha azt írja, hogy minden helyes válasz egy pont, akkor az azért magától értetődő.
2022. máj. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

kb ja ugyan az mint az első. Kicsit izgultam amikor ki jött a megoldó kulcs és tulgondoltam ezt a dolgok valöszinű azért nem tudtam értelmezni.



[link] épületgépészet lesz

2022. máj. 12. 13:35
 10/10 anonim ***** válasza:
7# 5-ből 1 jó az egy pont, ez egy max. öt pontos feladat. Ha nem így lenne akkor -szélsőséges példa- 100 jót írnál az összesen 100 pontos dolgozatban és azt mind pontoznák akkor az összes többi feladatot üresen hagyva, tehát alig tudással maximum pontos lenne az eredményed. Ez sem játszik természetesen. Így ha nincs meg az öt az lehet, hogy nulla pont és az öt jó az öt pont, de az nagyon terrorista feladatsor lenne így 5-ből ahány jó annyi pont de maximum öt, hiába írnál többet.
2022. máj. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!