Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Igaz hogyha csinálok egy...

Igaz hogyha csinálok egy nyelvvizsgat és egy emeltet is, akkor nem szamithato bele plusz pontnak mindkettő?

Figyelt kérdés
Eddig ezt nem tudtam, de akkor az angolt kilottem hogy abból emeltezzek ugyanis már van egy nyelvvizsgam belőle (B2)

2022. máj. 15. 22:57
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Igaz, ha az angol emelt után megkapod a + pontot, akkor nem kaphatsz nyelvvizsga pontot az angol miatt, maximum más nyelvért, ha van/lesz még nyelvvizsgád.
2022. máj. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ohhh, köszönöm szépen☺️ akkor valami más emelt után kell majd néznem
2022. máj. 15. 22:59
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, egy nyelvért csak egy jogcímen kaphatsz többletpontot.

Nem érdemes azonnal kilőni. A felvi.hu-n van egy pontszámító kalkulátor. Érdemes végig számolni a pontokat egy becsült közép- és emelt szintű érettségivel is, mert lehet, hogy még így is azzal jársz jobban. Erre nem lehet általános választ adni, mert függ a többi pontodtól és attól is, hogy melyik szakra jelentkezel.

2022. máj. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
Első válaszolótól kérdezem. Én angolból emeltezek és mivel magyar-francia kéttanra járok így franciából lesz egy felsőfokom. Akkor mindkettő beszámítható?
2022. máj. 16. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szerintem nálad igen, mert nem ugyanaz a nyelv
2022. máj. 16. 07:03
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#4

Attól függ, milyen szakra mész, és oda mik a felvételi követelmények. Mivel kéttannyelvűbe jársz franciából, felteszem, abból is emeltezel (hiszen csak úgy kapsz felsőfokút).

Ha olyan szakra mész, ahol egyszerre elfogadják mindkettő nyelvet felvételi tárgyként (pl. anglisztika), akkor a két emelt szintű érettségi után kapsz összesen 100 többletpontot, ilyenkor a nyelvvizsgáért nem kapsz pontot (illetve más jogcímen se, mert összesen 100 pontot kaphatsz).

Ha olyan szakra mész, ahol bár mindkettőt elfogadnák, de csak az egyik lehet idegen nyelv (pl. gazdálkodási és menedzsment), akkor megkapod az egyik nyelvből a +50 pontot az emeltért, a másikért pedig a nyelvvizsgáért (ez 28, ha középfokú, és 40, ha felsőfokú), viszont itt is fontos az, hogy nem lehet több 100 többletpontnál.

Ha olyan szakra mész, ahová egyik nyelvet se fogadják el, de csak egy emelt a kötelező (pl. gépészmérnöki), akkor a nyelvvizsgáért kaphatsz csak pontot. Nyelvvizsgáért maximum 40 pontot adnak, ezért hiába van egy középfokúd, azután már nem jár többletpont.

Ha pedig olyan szakra mész, ahová két emeltet kérnek, és egyik sem idegen nyelv (pl. általános orvosi), akkor nem kapsz többletpontot utána, mert a két emelteddel már van 2*50 többletpontod.


Amúgy nem kell aggódni, maga a rendszer kiszámolja az összes lehetséges pontszámodat minden elképzelhető kombinációban, és automatikusan azt a pontszámot fogod megkapni, amivel te a legjobban jársz.

2022. máj. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Aki kettanba jár emelt nélkül is megkapja az emeltet mert sok tantargybol olyan nyelven ir érettségit, nem?
2022. máj. 16. 11:28
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem. 100/1997. Korm. rendelet:


A vizsgázó érettségi bizonyítványa, ha a vizsgázó célnyelvből sikeresen teljesítette emelt szinten az érettségi vizsga írásbeli és szóbeli vizsgáit, azoknak minden vizsgarészét, továbbá

a) legalább 60%-ot ért el, és

b) a másik két vizsgatárgyból célnyelven, sikeres, legalább középszintű, vizsgát tett,

felsőfokú (C1) komplex típusú államilag elismert nyelvvizsga-bizonyítvánnyal egyenértékű okiratnak minősül.



Ennyiről van szó, sehol nem ír a jogszabály semmi olyat, hogy nem kell emeltezned. Annyi, hogy ha nem emeltezel, akkor felsőfokút se kapsz. Én is kéttannyelvűben végeztem pár éve.

2022. máj. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Oh, ezt nem tudtam, de így értem akkor köszi!
2022. máj. 16. 12:24
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen franciából emelteznünk kell és kell.két tantárgy amiből francia nyelven közepezünk nálam a matek és a cécó lesz. Így kapjuk meg a felsőfokot franciából.
2022. máj. 17. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!