Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikortól kell fizetnem a...

Mikortól kell fizetnem a TB-t, hogyha egyetemen idén nyáron végzek államilag finanszírozott nappali képzésen, de nem sikerül elhelyezkednem?

Figyelt kérdés
Ugye most a hallgatói viszony miatt nem kellett TB-t fizetnem, de a hallgatói jogviszonyom az abszolutórium megszerzésével nyáron megszűnik.

2022. máj. 17. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom hogy a diákigazolvány érvényessége +45 nap türelmi idő után kell elkezdeni fizetni ha nem találsz munkát. A diákod október 31-én jár le ha van rajta tavaszi féléves matrica és új matrica nem kerül rá (mert már nem vagy hallgató).
2022. máj. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, ebben nem voltam biztos mert a tanulmányok befejezésére a Neptunban is 2022.06.30-a van írva. De akkor a diákigazolvány érvényessége a mérvadó. Igen, megvan a 2. féléves matrica így a diákom október 31-ig érvényes. Ezek szerint jár még +45 nap türelmi idő is az álláskeresésre. Ez jó hír.
2022. máj. 17. 18:53
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én így tudom, de a biztonság kedvéért felhívhatod az illetés helyi nav ügyfélszolgálatot, ők megmondják a tutit.
2022. máj. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a javaslatot, jó tölet.
2022. máj. 17. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!