Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tehetek a kollégiumi...

Mit tehetek a kollégiumi intézkedés ellen?

Figyelt kérdés

Ellehetetlenítik a nyugodt életet azzal, hogy egy félévben legalább 3x kell költözni másik szobába. Fiatal felnőttek laknak itt, egyetemről van szó.


Senki nem maradhat egyedül egy szobában mert több ágyas. Nyárra is igényeltem kolit, mert már szeretnék leszakadni a szüleimről, ès dolgozni itt, vagy a környéken nyáron. Többszáz kilométerre van az otthonom, kell nekem a koli, szeptembertől lenne munkám, vagy mennék MSc-re tanulni.


Átraktak most egy másik szobába, abból a szobából, ahol egy barátnőmmel laktam, csak ő már hazaköltözött. Ahova költöznöm kell, idegenek és hamarosan, ( kb. 2 hét múlva) ők ketten is kiköltöznek a koliból, tehát sanszos, hogy akkor megint engem raknak át máshova, hogy ismét ne legyek egyedül egy szobában, és így egyszerűen nem lehet nyugodtan élni. Sok holmim van, mert nem sűrűn megyek haza.


Írásban és szóban is próbáltam megoldani ezt a vezetőséggel, de süket fülekre találok. “Felsőbb utasítás” illetve van egy paragrafus a koli szerződésben, mi szerint a kollégium vezető jelöli ki a szobát a hallgatóknak. Igen, csakhogy a félév elején, szerintem ez nem jelenti azt, hogy össze- vissza rángathatnak havi szinten.


Még nem történt meg az átköltözés de nagyon dühös vagyok az egész miatt, próbálok természetesen más lakhatási lehetőséget találni, de ezt a döntést most azonnal hozták.


Nyáron nincsenek feltöltve a férőhelyek, a szaktársaim is hazamentek már, csak pár vizsga tartja itt a másodéveseket is, így nem értem, miért kell ezt csinálniuk velem.



2022. máj. 20. 02:16
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

A kollégiumban elvileg nem maradhatsz július elejétől augusztus végéig. Ilyenkor a kollégiumi szobákat kiadják fizető vendégeknek piaci alapon. Ami nagyon jó bevétel a kolinak.

Tehát a vizsgaidőszak végén ki kell költöznöd a koliból.

Éppen ezért raknak át téged másik szobába, hogy az üres szobát ki tudják adni fizető vendégnek mondjuk 3-5 ezer forint/éjszaka áron. A te kolidíjad nem ennyi.

2022. máj. 20. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem erről van szó, nem akadályozom azt, hogy több bevételt szerezzenek egy 400 férőhelyes intézményben, ami totál üres, és abszolút nem számíthat akkora forgalomra, mint egy hotel, mert nincs olyan állapotban az épület.


A bentlakást meg ők kérdezték ki akar maradni egész nyáron, szóval lehet.

2022. máj. 20. 08:16
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Kollégiumi ügyekben évtizedek óta egy megoldás van: be kell kerülni a HÖK-be. Onnantól kezdve olyan szobád lesz, amilyet csak szeretnél.
2022. máj. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

Ez a kolis élet. Olcsó lakhatási lehezőség, cserébe sok mindent el kell viselni.


Egy ideig bírtam ezt a bánásmódot, hogy idegeneket szállásolnak el hétvégén a szobánkban, ágyunkban, aztán inkább kigazdálkodtam a szobabérlést.

2022. máj. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
85%
Ahelyett hogy arra vársz, hátha egyszer mégis hagyják hogy saját szobád legyen (szemmel láthatóan nem fogják), miért nem kérdezel körbe és próbálsz keresni olyan szobatársakat akik hozzád hasonlóan tartósan terveznek a koliban lakni?
2022. máj. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!