Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felsőoktatási intézmények...

Felsőoktatási intézmények kollégiumaiban, hogy működik a rend és fegyelem?

Figyelt kérdés

Mindenki már elmúlt 18 éves, felnőtt korú. Mennyire szabják meg a szabadidődet? Vannak nevelők? Bulizni lehet menni? Estére zárva van a koli?

Jövőre megyek egyetemre és nem voltam még soha kolis. Hiába kérdezgetném az osztálytársaimat, náluk még más a rendszer mert egy gimiben kiskorúak laknak.

Esetleg tapasztalt egyetemista kolisok egyéb tapasztalat, tanács észrevétel vagy szabály amiről tudnom kéne? :)



2022. máj. 25. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Van házirend, de az csak a legalapvetőbb dolgokat tartalmazza, mint pl. ne dohányozz a szobában és ne gyújts fel mindent. Nem szabják meg a szabadidőd, azt csinálsz amit akarsz (bulizni is lehet persze). Nincsenek nevelők sem. Én eddig csak olyan kollégiumról hallottam, ami 0-24 nyitva van, ki-be lehet járni folyamatosan.
2022. máj. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Vannak egyházi, egyetemek mellett lévő kollégiumok, ott nem lehet bármit megtenni.


Egyébként egyik koliban sem lehet bármit megtenni, van házirend, van Polgári Törvénykönyv, vannak jogszabályok.


Olyan szabályok nincsenek, hogy mikor alszol, kelsz, mész egyetemre. Azonban az indokolatlan hangoskodás sem megengedett, portások, bizti őrök általában vannak, na meg kollégium vezetője is, aki panasz esetén tud intézkedni. Legalábbis én láttam már szétrobbantani egy folyamatosan hangoskodó társaságot, a tagjai mentek a legrosszabb szobákba...

2022. máj. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szabadság szempontjából nagyjából ugyanolyan, mint egy lakás/albérlet, nyilván kényelem szempontjából már más. Mindenki azt csinál, amit akar, ameddig nem zavarja vele a többieket. Senki nem figyel oda rád, akkor és oda mész, amikor/ahová akarsz. Annyi, hogy van, ahol beleszólnak, hogy melyik szobában lakhatsz. Én személy szerint vesztem már össze koli igazgatóval azért, mert a félév kezdete után több hónappal felhívott, hogy ugyan költözzek már át x szobába, idegen emberekkel lakni, mert betenne valaki mást a helyemre. De szerencsére nem mindenhol van így, ahová innen költöztem, ott 5 évig senki nem szólt bele, hogy hol/kikkel lakom.
2022. máj. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Voltam kolis középiskolában, aztán egyetem alatt 3 különbözőben is laktam. Ég és föld a különbség. Felsőoktatásban a kolikban tapasztalja meg a legtöbb ember az abszolút függetlenséget, otthonról kiszakadva. 0-24 járhatsz, ahova akarsz, senki nem szabja meg.

A fenti válaszok már leirták a technikai dolgokat. Pár tanácsot tudok adni neked:

- Ha van lehetőséged rá, akkor tanulós, csendes szobatársakat válassz

- Ne menj haza minden hétvégén, a legjobb barátságok és közösségek akkor alakulnak ki

- Használd a közösségi tereket (tanulószoba, klubszoba)

- ELső félévben a felsőbbévesek szerveznek majd nektek mindenféle eseményt és bulit, menj el mindre

- Alkoholt sose kötelező inni, és hajnal 1 után már úgyse történik semmi érdekes

- A legbulizósabb arcok első félév végére úgyis kihullanak

- Élvezd a legjobb éveidet! Sok-sok évvel később is nosztalgiával gondolok erre az időszakra

2022. máj. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
4-es Ez sajnos nincs ám mindenhol így. Például nálunk hétvégente szinte az egész kollégium kiürült. Nem voltak közösségi helyiségek, pontosabban úgy működött, hogy beregisztráltad magad a portán, megkaptad a kulcsot és akkor mehettél a közösségi helyiségbe egyedül :D vagy persze barátokkal stb., ha voltak a koliban. Soha semmiféle program nem volt a kollégiumban, se buli, se semmi.
2022. máj. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

#4 nálunk is tök üres volt a koli hétvégente. A tanulószobában pedig néma csöndben tanultak az emberek, mint a könyvtárban, nem itt haverkodott össze senki senkivel.

"A legbulizósabb arcok első félév végére úgyis kihullanak"

Az első években legbulizósabb arcokkal együtt államvizsgázok. Együtt kezdtünk és együtt fejezzük be az orvosit, csúszás nélkül. Egyéni tehetség kérdése, hogy ki milyen jól tudja beosztani az idejét.

2022. máj. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
34%

"A legbulizósabb arcok első félév végére úgyis kihullanak"


Szintén nem értek ezzel egyet. Nálunk is leginkább azok buktak ki, akik egy buliba se jöttek. Főleg mert ha megy az egyetem, akkor van időd bulizni, ha meg nem megy, akkor otthon tanulsz folyton s talán kibuksz.

2022. máj. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%
7-es Ezzel sem értek egyet. Én pl. egy buliban sem voltam mert egyszerűen nem érdekel, nem szeretek bulizni stb., de nem buktam ki és ment az egyetem. Szerintem szimplán semmi összefüggés nincsen a kettő között.
2022. máj. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én szakomon azt láttam, hogy aki megtalálta a magánélet, egyetem egyensúlyát, az végzett, esetleg időbe nvégzett, 1-2 félév csúszással, aki meg szét bulizta az agyát, az meg nem végzett, vagy inkább 9 éve alatt végezte el az osztatlant. Szakfüggő, nyilván.


Persze volt olyan is, aki nagyon ráfszerült a tanulásra, és ennek ellenére nem ért el semmit, kibukott, de ez nem gyakori, és inkább mentális problémára utal.

2022. máj. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!