Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem határozhatja meg a...

Miért nem határozhatja meg a hallgató, hogy mikor szeretne záróvizsgázni?

Figyelt kérdés

Tehát a hallgató megszerezte az abszolutóriumot, adott egy hónapos időintervallum, hogy lezáróvizsgázzon. Miért nem hirdetik meg az egyetemek az időpontokat és a hallgatók regisztrálnák be magukat arra az időpontra, amelyik számukra kedvezőbb? Miért az egyetemek osztják be a sorrendet az utolsó utáni időpontban? Nekik gondolom mindegy, hogy Kis Piroska vagy Nagy Pista vizsgázik csütörtök reggel, ha az illető úgyis megfelel az előzetes kritériumoknak.

Úgy tudom, hogy régen így volt, de akkor ezen miért változtattak? Nem jobb lenne így?



2022. máj. 27. 16:42
A kérdező szavazást indított:
Osszuk be mi!
Ossza be az egyetem!
13 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom, hol volt ez így régen, és csak a BME-VIK-et ismerem, ott már régen sem így ment.


Nálunk a szóbeli záróvizsga a szakdolgozat/diplomaterv védésével együtt zajlik, ráadásul a tárgy sem minden hallgató esetén azonos (MSc-n ráadásul két ilyen tárgy is van). Nyilván úgy szervezzük, hogy az azonos tárgyból vizsgázó hallgatók ugyanazon napon vagy napokon, ugyanannál a bizottságnál vizsgázzanak, és az azonos konzulenshez tartozó hallgatók (a konzulensnek is jelen kell lennie) is nagyjából egy bokorba kerüljenek. Szóval nagyon nem mindegy, ki mikor vizsgázik, mert az oktató részecsketermészetű, egyszerre csak egy helyen lehet (és hát ugye nem csak záróvizsgáztat).

2022. máj. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A Miskolci Egyetemen anno tuti így volt, a szüleim mesélték, hogy az ő idejükben még így működött a rendszer.

Kicsi a világ, pont a BME hallgatója vagyok, mondjuk nem VIK-es.

2022. máj. 27. 18:50
 3/5 anonim ***** válasza:
94%

Az a baj, hogy a záróvizsgán nem csak 1-2 tanárnak kell jelen lenni, hanem egy egész bizottságnak: és nyilván kell olyan embernek lenni közte aki az adott tárgy szakértője (az én szakomon a zv főtárgya a szakdolgozathoz kapcsolódó tárgy, a melléktárgyat mindenki maga választja meg még a jelentkezés előtt), ill. a szakdolgozat bírálója is jelen van. Ezek az emberek mindenféle kombinációban fordulnak elő. Azért itt egy fokkal bonyolultabb logisztika van, mint egy mezei vizsgán.


És nyilván minél több hallgató van, annál bonyolultabb ezt mind egyeztetni. A BME-n egész biztos több a záróvizsgázó, mint Miskolcon.

2022. máj. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#2: Ja, hát a szüleid idejében... :) Nézd, az egy egészen más világ volt, akkor még a hallgatók a tanszéki füzetben jelentkeztek vizsgára, a ZH-eredményeket a faliújságon böngészték (névvel közzétéve!) és általában jóval több erőforrása volt az egyetemeknek.


Én azért írtam, amit, hogy lásd, nem arról van szó, hogy "szívassuk szénné még utoljára a kis csírákat", hanem tényleg a lehetetlennel határos máshogy megoldani (főleg, ha több tanszékről érkeznek a vizsgáztatók vagy éppen pár nap van az egészre, mint a téli BSc-s ZV-időszakban). Szerintem nagy probléma, hogy nincs kommunikáció a két oldal között. Ha lenne, akkor a hallgatók is megértenék, hogy egy csomó probléma forrása nem az, hogy direkt ki akarnak velük szúrni az oktatók, és az oktatók is meglátnák, hogy egyes döntéseik hogyan csapódnak le a hallgatókban.


(#1 voltam)

2022. máj. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4 Tökéletesen megfogalmaztad, hogy a megfelelő kommunikáció hiánya okozza a problémát. Örülök, hogy írtál, mert ezáltal egy teljesen más nézőpontra világítottál rá, csakúgy, mint a #3 válaszoló. Köszönöm!
2022. máj. 27. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!