Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lakcímváltozás miatt kell új...

Lakcímváltozás miatt kell új diákigazolványt csináltatni?

Figyelt kérdés

Hamarosan változni fog a lakcímem. Amikor meglesz az új lakcímkártya, be kell mennem ismét a kormányablakba NEK adatlapot készíteni, majd azzal az egyetemi Neptun rendszerben igényelni az új igazolványt? Értelemszerűen az egyetem felé jelezni kell az új lakcímet, mint adatváltozást, ezzel tisztában vagyok. Ilyen esetben mennyibe kerül az új diákigazolvány? Hol lehet átvenni?


Köszönöm előre is a segítséget.


2022. máj. 30. 00:06
 1/4 anonim ***** válasza:
31%
A diákon rajta van a lakcím? Ha jól rémlik, nincs. Ha nincs rajta, akkor nem kell újat csináltatnod, csak a NEPTUN-ban átírni.
2022. máj. 30. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
#1, rajta van, de azt hiszem csak az állandó lakcím. Ha a tartózkodási hely változik, azzal szerintem nincs teendő, vagy ha van, senki nem szokott foglalkozni vele (jó is lenne, ha minden kolis költözésnél vagy albérletváltásnál új diák kéne).
2022. máj. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az első válaszoló kioktató stílusát. Érdemi válaszra lett volna szükségem, amit köszönök a második válaszolónak. Állandó lakcímem fog megváltozni, tartózkodási címem sosem volt, mert mindig ott laktam, ahol az állandó volt és ott is fogok, ahol az állandó lesz. Mivel emiatt már távolsági busszal, vonattal is utazni fogok a suliba otthonról, ezért sejtem, hogy igenis fontos lesz átíratni a diákigazolványon szereplő lakcímet. Tudtommal nem fognak matricát ragasztani olyan diákigazolványra, amelyen a cím nem egyezik a NEPTUN-ban lévő címmel, ennélfogva a NEPTUN-ban átíratom, illetve készítettetek új igazolványt.
2022. máj. 30. 18:14
 4/4 anonim ***** válasza:
51%
#3, mégis mi volt a kioktató a válaszomban? ...
2022. máj. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!