Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehet a nulláról egyedül...

Hogy lehet a nulláról egyedül megtanulni oroszul? Milyen könyvek, tanulási programok hatékonyak?

Figyelt kérdés
Eldöntöttem hogy szeretnék megtanulni oroszul, viszont nem szeretnék nyelvtanfolyamot,tanárt fizetni. Milyen módszereket lehetnek hatékonyak?

2022. máj. 30. 18:07
 1/10 anonim ***** válasza:
10%
Elmész Ukrajnába, és elfogatod magad orosz katonákkal.
2022. máj. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Költözz Moszkvába, majd csak rádragad a nyelv.
2022. máj. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Pl.: [link]
2022. máj. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Nem javaslom. Én most tanulgatom itthon, de én sokszor nekifutottam, tehát van egy erős alapom. Tanár nélkül ne tanuld, ez nem az a nyelv.
2022. máj. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én tanárral tanultam általános iskolában 4 évig, mégsem tudok szinte semmit :)

Lomb Kató 16 nyelven beszélő néhai tolmács szerint minden nyelvet meg lehet tanulni egyénileg is, csak elkötelezettség és szorgalom kérdése. Ő pont az orosszal kezdte. Szerinte az orosz nyelv a kezdetén nehéz, egy szint fölött viszont könnyen megy, ellentétben az angollal, ahol ez fordítva van.

2022. jún. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Lomb Kató idején itt voltak az oroszok, le is írja a könyvében, hogy minden lehetőséget megragadott, hogy társaloghasson velük.


Mi nem ezt az időt éljük, viszont itt van az internet, amivel kb. bármilyen nyelvet meg lehet egyedül tanulni.


Mégis azt mondom, hogy kell hozzá tanár vagy anyanyelvi beszélő, aki segít, mert sok olyan buktatója van ennek a nyelvnek, ami nem nyilvánvaló, és adott esetben nincs benne a nyelvtankönyvben sem.

2022. jún. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, én magamtól tanultam meg japánul irni és olvasni, én is most kezdtem itthon az oroszt, egy hét alatt megtanultam applikacioval a cirill betűket, egyáltalán nem nehéz :)
2022. jún. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A cirill betűjet bárki meg tudja tanulni egy nap alatt. Nem is az a nehéz az oroszban. Majd térjünk vissza erre, amikor eljutsz a mozgást jelentő igékig, a vonzatis igékig meg a különböző elöljárószavak meg névmások rutinszerű használatáig. A cirill írásban semmi nehéz nincsen.
2022. jún. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor sem gondolom, hogy nehezebb lenne, mint a japán, ami az egyik legösszetettebb nyelv és meg csak nyelvrokona sincs.
2022. jún. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, a japán mennyire nehéz, de az előbb te is csak azt írtad, hogy az írását tanultad meg. Ahhoz, hogy össze tudd őket hasonkítani,

magas szinten kéne ismerned mindkét nyelvet.


Egyébként nem állítom, hogy nehezebb lenne az orosznál, de amit a koreairól tudok, az alapján az a nehezebb, és nem a hangül miatt. És mindezt úgy, hogy az oroaz sem könnyű.

2022. jún. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!