Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt angol szóbelin mi a...

Emelt angol szóbelin mi a minimum ponthatár a nyelvvizsgához?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy hülye kérdés, vagy hülyén fogalmaztam meg, de igazából fingom nincs semmiről. Amire kiváncsi vagyok, hogyha írásbelin 60% felett teljesítettem, hogyan tovább? Van minimum pont elvárás a szóbelin KÜLÖN, hogy a nyelvvizsga meglegyen? Vagy már mindegy milyen lesz, ha írásbelivel megvan a 60%? Lehet még rontani? A pontokat összeadják vagy átlagolják?


Pár nap múlva szóbeli és csak rosszakat hallottam róla. Eléggé félek, mert nem túl jó a beszédkészségem. És mellé hiába néztem utána a dolgoknak, sehol nem találtam választ/ mindenhol mást írnak.



2022. máj. 30. 19:18
 1/6 A kérdező kommentje:
Vagy nézzem meg, hogy mennyi a szóbelivel együtt a max pont, és amennyit eddig elértem, ahhoz képest számoljam ki, hogy mennyi kell az egész 60 százalékához? Remélem érthető.
2022. máj. 30. 19:23
 2/6 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy úgy számolják, hogy összeadják (írásbeli+szóbeli), és az összpontszám adja ki a végleges százalékot.

Szerintem ennek a véglegesnek kell 60% fölött lennie, úgyhogy csak azon igyekezz, hogy szóbelivel ne rontsd le.

2022. máj. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Úgy tudom lerontani, ha meg se szólalok és megbukok?
2022. máj. 30. 23:53
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha meg se szólalsz, akkor (más tantárgyaknál biztos így van, szerintem itt is) megbuksz, mivel minden részen van egy minimum százalék, amit el kell érni.


De ha pl. írtál egy 80 pontos írásbelit (68%), a szóbeli viszont 14 pontosra (42%) sikerül, az összeredményed így 94/150, ami 62%, így ez rosszabb, mint az írásbeli - erre gondoltam.

2022. máj. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Pont 94 lett az írásbelim, úgyhogy ezt csak a bukással tudnám elrontani. A százalék meg a pont nekem nem számítanak, csak legyen a végén 60% felett, hogy legyen nyelvvizsgám is.

Köszönöm egyébként a válaszolóknak!

2022. máj. 31. 16:32
 6/6 anonim válasza:
Minimum 12%-ot kell elérni az írásbeli és szóbeli részen egyaránt, hogy átmenj
2022. máj. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!