Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az emelt magyar szóbeli...

Az emelt magyar szóbeli érettségin milyen jellegű nyelvtan feladatokra lehet számítani?

Figyelt kérdés

Szerintem elég jól sikerült az írásbelim, de a szóbelitől mégis félek. Különösen a nyelvtani feladattól.

A nyelvtan tételnél is ismertetni kell a témát? Vagy csak egy gyakorlati feladatot kell megoldani és elmondai, hogy mit miért csináltam?

Tudom, hogy ez tételfüggő, de mivel nincsen mintatétel (mint a többi tantárgynál) eléggé el vagyok veszve.



2022. jún. 1. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:

A maximos szóbelis könyvben vannak gyakorlófeladatok, most az utolsó napon én is azzal ismétlek. Feladatok vannak, szövegek, az alapján kell a tételt elmondani.

Én is nagyon félek a nyelvtantól, mert írásbelire készülés alatt sem koncentráltam rá, de igazából arra gondolok, hogy talán öt percet kell beszélni ehhez kapcsolódóan, az nem olyan sok...

Mikor szóbelizel?

2022. jún. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia! Csütörtökön szóbeliztem. A Maximos könyvből készültem én is, hát nem hasonlított, de nem volt vészes.
2022. jún. 5. 14:57
 3/6 EVA800 ***** válasza:
Irodalomból neked mi volt a tételed
2022. jún. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hogy ilyen későn válaszolok. A pennaháborúk tételt húztam. Nem szeretem a témát, de elég jól megoldottam.
2022. jún. 17. 10:08
 5/6 EVA800 ***** válasza:
Ügyes vagy
2022. jún. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. jún. 18. 07:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!