Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pólya György könyveihez hasonlók?

Kólauborkával kérdése:

Pólya György könyveihez hasonlók?

Figyelt kérdés

Számomra Pólya György volt az, ahol egyszerre éreztem a matematika tudást és tanítást olyan szinten, hogy az már szó szerint professzionális (könyveiből).


Olyan jó gondolkozós feladatokat csinált középiskolásoknak is, hogy amikor először kezembe vettem azt hittem egyetemistáknak való, pedig szinte csak a középsulis anyagra támaszkodva meg lehetett oldani.


Kérdésem, hogy ismertek-e hasonló könyveket/embereket mint amiket ő csinált? Én mostanában csak pár youtube csatornát ismerek ami jó, de ilyen szintű könyveket nem találtam még, sem szerzővel nem találkoztam aki a tanítás/matek kombinációban ennyire jó lett volna. (Mathologert kivéve, de nem tudom ő ír-e könyvet, meg ő is inkább egy egy témát átfut, de nem boncolja olyan mélységekig, mint Pólya György - nyílván egy 30 perces videóban nem is lehet).


Köszönök minden választ!



2022. jún. 2. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tény, hogy Pólya György kivételes személyiség volt.

Obádovics J. Gyula

Bárczy Barnabás

Scharnitzky Viktor

Urbán János

Solt György

2022. jún. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én arra gondoltam, hogy(lehet, hogy a kérdező is gondolt erre), de orosz szerzőknek vannak szerintem ilyen jellegű találós kérdéses/gondolkodtató feladatos könyveik, ha nem is annyira tanítás jellegű a gondolatmenetük.

Érdemes talán ilyeneket keresni. Sajnos most szerzőt nem tudok mondani, de ez a tippem. Talán segít.

2022. jún. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a zárójel vége a de szó után van, ezt elírtam.
2022. jún. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2022. jún. 2. 21:55
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha már orosz…

Mintha 1950-től kezdve elkezdett volna leépülni az oktatás.


J. I. Ignatyev: A találékonyság birodalmában - 1982

Ezt a könyvet valójában az évszázad elején írta Ignatyev Úr.

2022. jún. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a leépülés másik ismérve, hogy nincs :

- hibakatalógus,

- hibanyilvántartás,

- hibajegyzék a könyvek végén,

- tagolási hibák vannak,

- anyagrészeket vesznek ki,

- a bizonyítás és elméleti hátterének a megértetése hiányzik,

- összefüggések fontosságának, felismerésének szemléletmódja is hiányzik,

- nem mutatják meg sem a ráépüléseket, sem azt, hogy a tételek hogyan kapcsolódnak egymáshoz,

- A sablon szerű gondolkodást erőltetik, miközben a cél az általános feladatmegoldás, problémamegoldás lenne.


Magyarországon nem is ismerik ezt a könyvet, pedig kötelező lenne lefordíttatni és használni.

[link]

2022. jún. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Úgy értem a középiskolákban.
2022. jún. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért csak most vettem észre a 6# válaszodat, de egyet értek az általad felsoroltakkal.

Köszönöm szépen a linket, még nem ismertem, de nagyon tetszik, csak az első pár fejezetet néztem meg, bizalomgerjesztő, köszönöm!

2022. jún. 30. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!