Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen teljesítménynek számít...

Milyen teljesítménynek számít napjainkban az, hogyha valaki diplomát szerez?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy egyre kevesebben szereznek diplomát a fiatal felnőttek, a középiskolai tanulmányok után a legtöbb diák nem megy továbbtanulni. Mit gondoltok? Tényleg kivételesnek számít az, aki elvégezte a mesterképzést?

2022. jún. 5. 08:29
A kérdező szavazást indított:
Átlagos.
Átlagon felüli.
22 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
10%
Feleslegesnek. Csak a mazochisták szereznek diplomát, amikor diplomásként 100 ezer körül lehet keresni, gyárban szalag mellett 500 ezret, egy jó szakember pl. gázszerelő meg milliárdokat.
2022. jún. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Kedves 1-es,akkor miért van az,hogy az összes gyárban dolgozó ismerősöm,rokonom panaszkodik a rossz munkakörülmények és az alacsony fizetés miatt,míg a diplomás ismerőseim,mégha kevesebb is van,vígan teszik zsebre a 600-800 kilókat.Abszolút baromság,amit mondasz,nem valami reprezenzatív.Az igaz,hogy a jó szakembert jól megfizetik,de a JÓ szakembert,attól hogy van egy szakmád még nem vagy jó szakember is.A válaszból egyértelmű,hogy amúgy fogalmad sincs az egészről,max lehet egy ismerösőd ismerőse,akinek van valami hoki diplomája és árufeltöltőként dolgozik a legközelebbi Aldiban,illetve lehet 1-2 ismerösőd akinek mondjuk bejött az élet és remeķül keres szakemberként,ne a szűk környezetedből indulj ki.Igen az igaz,hogy lehet diplomával szarul élni,de még mindig jobb lehetőségekkel jár,mint a "legyen egy szakmám azt csá" mentalitás.Meg egyébként attól is függ,miből végzel,sőt szinte csak attól.
2022. jún. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Ma a PhD fokozat szerzése számít átlag felettinek, a diploma meg olyan, mint 40 éve az érettségi volt.
2022. jún. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Hát, pedig szerintem még mindig rengetegen szereznek diplomát, pláne, hogy kb. minden végzettséget "diplomának" neveznek manapság. Épp tegnap hallgattam a buszon egy idősebb nő dicsekedését (fennhangon mesélte a barátnőjének, így a busz ettől zengett), hogy az ő felnőtt fiacskája 3 diplomás ember, és valami zseni. Aztán kiderült, hogy különböző 1-2 éves tanfolyamokat végzett, és azok bizonyítványát hívja diplomának. Félreértés ne essék, távol álljon tőlem, hogy lenézzem a tanfolyamot végzett embereket. Sőt. Szó sincs erről. De ha ez is "diploma", akkor kb. mindenki diplomás, hiszen már szerintem a fiatalok 90%-a VALAMIT végez.


Egy komoly diploma, pl. orvosi vagy jogi, azért nem átlagos teljesítmény szerintem, és nincs is tömegével embereknek.


(Még egyszer: nem arról van szó, hogy bárkit is lenézek!)

2022. jún. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

2-es vagyok

Közben magára a kérdesre nem is válaszoltam.Nem hinném,hogy átlagon felüli teljesítménynek számít,persze szép eredmény szerintem.A mesterképzést szerintem manapság az végzi el aki jobban szeretne specializálódni egy területen.

Kedves 4-es!

Vannak egyébként felsőoktatásban 1-2 éves képzések,ezek legtöbbje egy alapképzés birtokában elvégezhető,lehet a hölgy úgy értette.

2022. jún. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
5-ös: nem úgy értette, OKJ-s képzésekről beszélt.
2022. jún. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%

Idehaza siralmasan alacsony, 31% a diplomások aránya. Akárhogy számolom, ez nem az átlag. Épp az a baj, hogy kevés a diplomás...


Egyébként szerintem területtől függ. Vannak szakok, amiket el lehet végezni szórakozva is, főleg ha nem dolgozik mellette az illető. Viszont vannak combos képzések, hatalmas lemorzsolódási aránnyal. Ha az átlagnak annyira menne ez, nem szégyenkeznénk nemzetközi viszonylatban...


Doktorit meg azért szerzenek kevesen, mert 90%-ban nem éri meg. 4 évig szánalmas fizetésért oda vagy kötve főállásban, ráadásul abban a korban, mikor a karriered virágozhatna és összeszedhetnéd magad anyagilag. Hogy utána jellemzően a közalkalmazotti bértáblának megfelelő szánalmas összeget vágják hozzád és még te alkudj lefelé, hogy bekerülj egy jobb kutatóhelyre. Én szeretnék doktorit, de csak úgy, ha a munkahelyem támogat ebben és elintézi, hogy náluk kutassak egy nappalis doktori képzés helyett, ami miatt fel kellene mondanom. (Vagy külföldön, ott kicsit másképp bánnak a doktoranduszokkal.) Mert azon a ponton, ahol ez a kérdés aktuális, a korábbi fizetésem negyedét-ötödét kapnám évekig egy nyamvadt fokozatért. Egyébként valószínűleg nem esne nehezemre, negyedik diplomát például szeretnék is szerezni, mert ahhoz nem kell feladnom egy normális életet évekre.

2022. jún. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
92%

Az a baj, hogy a diploma szó eléggé elinflálódott az utóbbi időben, hiszen diplomás az is, aki a 3 éves környezettan alapdiplomát 10 év alatt teljesíti és elmegy gürizni jó esetben a végzettségével minimálbérért, de diplomás a fogszakorvos is, aki ezért 5+3 évet tanult és heti 30 óra munkával viszi haza a 7 számjegyűt.

Én végzett fogorvos vagyok, 4. éve praktizálok. Közel Budapesthez dolgozom, a pacientúrám tetemes része vagy gyári munkás vagy munkanélküli. Tehát nem BAZ vagy Nógrád megye, mégis tömegével vannak a 8 általánossal, nagyon maximum valami szakmával rendelkezôk, s csak alig alig akad egy pár érettségizett vagy ezen felüli. Ezek alapján én annyira nem tartom átlagos teljesítménynek a diplomát, hiszen a tömegek ezek szerint közelében sincsenek annak, hogy egyáltalán szerezni tudjanak. Így azt gondolom, hogy ez egy átlagon felüli végzettség, de zömmel átlagos szorgalommal és intelligenciával.

És itt vagyok élő példának, hogy miért nincs igaza például az 1-es válaszolónak. Nem nagyon fogsz tudni olyan gyári munkát, de még szakmunkát sem mondani, ami versenybe tud szállni az én aktuális helyzetemmel. Nem csak a fizetésről van szó, mert egy dolog, hogy a hónap végén mennyi van a számlámon, és más dolog, hogy mindemellett mennyit tudok a családommal lenni, a hobbimmal foglalkozni. Nemrég voltunk túl egy lakásfelújításon, oké, hogy láttam, mennyit kapnak kézhez a szakemberek, de egy cseppet sem irigyeltem tőlük azt, hogy szombaton, vasárnap, akár este 9-kor is kellett haladni, mert jönne a következő szakember. Semmi pénzért nem mennék be hétvégén dolgozni, és nem is kell. Ha én befejeztem a rendelést, akkor végeztem aznapra a munkával, semmit nem kell hazahoznom.

2022. jún. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!