Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 50 óra közösségi szolgálatot...

50 óra közösségi szolgálatot hol végeztétek? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2022. jún. 8. 10:19
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Állatkertben pár órát, pár órát a suli leigazolt kötelező programok miatt, több mint a felét könyvtárban. Túl sok mindent nem kellett csinálni. Gereblyézni az állatoknál, nem volt semmi felügyelő de 40 fokban nem volt kedvem a napon lenni így hamar abbahagytam. Később a könyvtárba csináltam ott az első nap locsolni kellett a tujákat az épület előtt meg az épületben levő növényeket. Utána való nap már csak rendezgetni a könyveket aminek semmi értelme nem volt. Mindenki a telót nyomkodta, így ment 3 napig aztán már úgy csináltam hogy bentem reggel ugye bejelentkezni és szinte rögtön eljöttem majd 4 órával később visszamentem az pecsétért. Nagy terjedelmű könyvtár volt sok dolgozóval, felügyelő itt sem volt. És igazából ennyi volt az egész.
2022. jún. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
*a
2022. jún. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt még hozzátenném hogy az osztály felének leigazolták vagy sport egyesület, vagy volt aki ilyen területen dolgozott rokona, ahol letudták igazolni.
2022. jún. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Az 50 óra felét a Máltai Szeretetszolgálatnál töltöttem. A feladatunk az volt, hogy a Sparban álltunk, és szórólapot osztottunk a bejáratnál, ugye tartós élelmiszert gyűjtöttünk. Valaki mindig a bejáratnál állt, valaki pedig egy Máltai Szeretetszolgálatos dolgozóval a pénztárok mögött, ahol gyűjtötték az élelmiszereket. Nagyon nem szerettem. Pláne, hogy mindig az ajtónál álltam szórólapot osztani, és na, nem szerettem. Minden embert leszólítani, a legtöbb rád se néz, hanem kb. fellök téged, meg amikor elkezdik ócsárolni minket, hogy ott gyűjtünk élelmiszert stb. Bárcsak én is állhattam volna a pénztár mögött, nyilván az a könnyebbik eset itt, ott semmit sem kell csinálnod, de hát na...


A másik felét pedig teniszklubnál töltöttem. Mármint na, ugye sokan jöttek gyakorolni, mert azt hiszem volt valamilyen verseny is, sok külföldi volt, szóval nem csak egy egyszerű teniszpálya volt, hanem ahol rendesen versenyre készültek, rengeteg külföldivel. Illetve voltak ott biciklik, szóval biciklit is bérelhettek akik ott voltak, stb. Illetve az ottlevőknek a mosodát is intézni kellett, stb. Szóval nem csak egy teniszpálya volt ez, hanem egy komplexebb hely.

Igazából elég unalmas volt. Sokan voltunk, és nem volt annyi feladat. Egy asztalnál ültünk többnyire, kint a melegben, és ugye mi intéztük ha például valaki biciklit akart, ugye alá kellett írnia, meg hogy mikorra hozza vissza a biciklit, stb, akkor a pályán gyakorlóknak vinni vizet, banánt. Igazából ez is már 3-4 éve volt, szóval nem olyan frissek az emlékeim. Igazából itt az volt a baj, hogy sokan voltunk ott, akik közösségi szolgálatot végeztek, és ugye mindegyikünk egy asztalnál ült, mert na, az volt a mi "hadiszállásunk", és ugye ha valaki akart valamit kérni, akkor oda az asztalhoz jött, de ugye sokan voltunk önkéntesek, szóval kb. 5x, ha intéztem bármiféle ügyet. Szóval unalmas volt, de amúgy nem volt rossz. A Máltai Szeretetszolgálatoshoz képest felüdülés volt.

2022. jún. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Óvoda, fasori mellett.
2022. jún. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Felét a suliban töltöttem le tankönyvcsomagok összeallitásával és tankönyvosztással, általános sulisok korrepetalásával (matematikából) a suliban lebonyolított matekverseny szervezésében való részvétellel és a szalagavató bálon táncoltam egy vegzős lánnyal. A másik felét meg a Duna Ipoly Nemzeti Parknál természetvédelmi munkával abszolváltam az 50 órát.

Igazából élveztem ezt a közszolgálatot, de nem mondanám nagy dolognak, tapasztalatszerzésre megfelelő, legalábbis szerintem.

2022. aug. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
2 hétnyi gyerektábor, helyi (kisváros) sportversenyeken segédkezés, egy hónap alatt megvolt az egész. (9. nyári szünet)
febr. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!