Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi vizsgára kikell...

Egyetemi vizsgára kikell öltözni? Vagy szokás? Ha igen mennyire? (ELTE IK)

Figyelt kérdés

Lesz írásbeli és szóbeli is. Messziről járok be és izgulós vagyok, szóval ha öltönybe kell menni, esélyes, hogy már az egyetem előtt rosszul leszek.

Sehol nem láttam, hogy kötelező lenne, de magamtól azt gondolnám, hogy azért illik, viszont nagyon örülnék ha úgy lenne mint egy sima zh, és lehetne póló rövidnadrág.

Ha illik valamennyire, akkor fekete farmer nadrág, valamilyen ing, fehér sneaker megteszi?



2022. jún. 14. 19:14
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Az eltén nem tanítják az elváló igekötőt?


Kell + kiöltözni = ki kell öltözni.

2022. jún. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Öltöny azért nem kell, de nem rövidgatya+póló. Egyszínű sötétkék, szürke vagy fekete nadrág (lehet farmer is, de nem szaggatott, nem koptatott), normális cipő (nem kell vaxolt lakkcipő, egy bármilyen bőr/műbőr/szövet cipő megteszi, de ne sportcipő vagy bakancs legyen). Hosszú újjú ing, valami értelmes színben/mintában. Nyakkendő nem kell. Zakó az időjárás függvénye, 40 fokban nem fognak megszólni ha csak ingben mész a vizsgára. Nyilván egy záróvizsga, diplomavédés ilyen szempontból más, ott elvárt a normális öltöny nyakkendővel, de a tökömtudjamelyik tölteléktárgy vizsgájára nem kell.
2022. jún. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szóbelire ki szoktunk öltözni, írásbelire nem.
2022. jún. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
BME-n szóbelire is ugyan úgy megyünk, mint a teszkóba.
2022. jún. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt olyan tanár, aki kiemelte, hogy meleg van, nem kell kiöltözni, jó a rövidnadrág is. De nyilván azért általában jobb, ha az ember még is csak egy picit elegánsabb megy. De amúgy szerintem nem feltétlen kell öltöny, meg ilyesmi, de azért jobb a szakadt farmert is kerülni. Fekete nadrág, valami egyszerű, lehetőleg hosszú ujjú inggel szerintem elég. Nyilván most szóbeliről beszélek, írásbelinél senkit sem érdekel, hogy miben mész, de a fekete nadrág, egyszerű ing nyilván oda is megfelelő.
2022. jún. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
11%
A BME-n meg az ugyanúgy szót nem ismerik. Faxa akkor otthon az oktatás. 🙃
2022. jún. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
97%

Meg tudom erösíteni a 4est.


BMEn a legtöbb tárgyhonlapon le van irva hogy nem kell kioltozni, vagy a tanar mondja. Szerintem a harom evem alatt 2szer volt osszesen hogy felvettem egy inget szobeli vagy irasbeli vizsgara, kulonben sima polo nadrag kombo.

2022. jún. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
96%
Nem kell kiöltözni.Elég ha kicsit szebb ruháid vannak.Irásbelin meg tökmindegy.Ott úgy se a megjelenés számít,csak jól írd meg.De összességében úgy menny,hogy a lehető legkényelmesebb neked,hofy a legjobbat nyújthasd
2022. jún. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!