Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon égő hogy az osztály...

Nagyon égő hogy az osztály egy egy szál fehér rózsát a női tanároknak, férfi tanároknak egy egy üveg bort vettek az "osztálytársak"? Érettséginél ez nagy szégyen?

Figyelt kérdés
Szerintem egy hajléktalannak szoktunk a kezébe nyomni egy üveg bort. Fehér virág meg óvodás gyerekeknek szokott lenni ovis ballagásnál. Más osztályok 20 ezreket adtak be fejenként ezek meg 3 ezerből akarják kihozni. Hiába javasoltam igenis személyesebb, kreatívabb ajándékot, ezek lehurrogtak. És igen.... esti tagozat (többször bukottak, kőműves munkások, Angliából éjjelipillangó), sejtettem hogy velük a vége is nehéz lesz, de ezzel lejáratják az osztályt, és kb nem nézik semmibe a tanárokat.

2022. jún. 16. 06:44
 1/7 Morzsi007 válasza:
88%
Inkább a fejenként 20 000 Ft-ot sokallom.
2022. jún. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Te azt veszel amit akarsz. Nem mindenkinek van erre pénze, vagy tartja fontosnak. Én pezsgőt vittem érettséginél meg pénzt, és wellness kupont
2022. jún. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
20 ezret fejenként?? Hol? Pont elég ez, mi külön érettségire semmit sem adtunk.
2022. jún. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Lehet másnak nincsen erre felesleges 20 ezer forintja.
2022. jún. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valahogy a két véglet között kéne megtalálni a középutat, egy szál virág és bor valóban kevésnek tűnik, fejenként 20 ezer forint meg már túlzás, főleg amilyen árak vannak manapság, nem mindenki teheti meg, hogy ennyit kidobjon csak úgy az ablakon.
2022. jún. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi kajálni hívtuk el a tanárokat egy étterembe, amit közösen fizettünk. Egy szál virág az gáz 🙈
2022. jún. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%

Azért fura, hogy a női tanárok „értéktelenebb” ajándékot kapnak, de hát na. Elvileg a szándék a lényeg, de azért ott is van egy határ, ami alá nem megyünk le.

Férfiakat szokás alkohollal megajándékozni, ebben nincs semmi kivetnivaló. A női tanároknak jellemzően édességet illik adni, mondjuk egy doboz bonbont.

Az pedig, hogy ki honnan jön, és ezt te szánakozva felveted (mintha te Erzsébet királyné udvaronca lennél, vagy valami), sokkal „égőbb”. Egyébként hajléktalanoknak nem szokás a kezükbe bort nyomni, nem tudom, hogy ezt a marhaságot honnan szedted. Hogy a gyerekek virágot adnak az óvónéninek, annak van valóságalapja, de ettől még az nem válik gyerekessé. Én erre azt szoktam mondani, hogy a gyerekek is vesznek levegőt, akkor innentől kezdve a légzés gyerekessé válik, felnőttként pedig ciki? Naugye...

2022. jún. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!