Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Külső személy véleménye...

Külső személy véleménye érdekelne, hogy ő mit tenne a helyzetemben?

Figyelt kérdés
Nah szóval egyetem mellett dolgoznom kell, hogy ne bejárós legyek ám most már egyre kevésbé bírom a suli+munka kombinációt. Több lehetőségem is van, de mindbe van egy kis baj. Koliban kötött, hogy mikor megyek és hova valamint hétvégente haza kell mennem ami nem jó, mert általában akkor tudok dolgozni. Albérletek jók lennének, de akkor megint ott vagyok hogy agyon dolgozom magam, hogy meglegyen a lakbér. Egy passzív félév amíg csak dolgozom szintén opció lenne ha tudnám hol lakok azon idő alatt. A haza költözés nem opció a munkahely elvesztése végett. Ti mit tennétek, hogy oldanátok meg a heti 3 nap munkát (minimum) és a sulit(kb az is 3 nap a héten úgy hogy még nem tanultam) úgy, hogy tanulni és néha szórakozni/pihenni is legyen idő?

2022. jún. 16. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Diákhitel, ha piacképes, jól fizető szakmát választottál.

Ha ez adott, akkor erőteljesen csak a tanulásra koncentrálnék.

Hetente max egy napot vállalnék (munka).

Diákhitelt meg vagy Magyarországon vagy külföldi munka után járó fizudból kifizetnéd.

2022. jún. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemi kollegiumban nem hallottam meg olyanrol h kotott h mikor mesz hova. Nalunk ejszaka is barmikor be es kimehetsz, es hetvegen is siman maradhatsz.
2022. jún. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha van levelező képzés, akkor inkább azt valasztanam.
2022. jún. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben megtolnám a nyarat, hogy tanév közben kisebb legyen rajtam az anyagi teher. Kis szerencsével egy nyár alatt tudsz annyit keresni, amennyi a kolis szállásod felét minimum fedezi anyagilag. A másik felét könnyebb összeszedni apránként tanév közben.

-a másik, többekkel kivenni albit. Egy átlagos albérlet 150-200 ezer forint, ha 4-5 ember bérli, olyan 40-50 ezerből már ki lehet hozni. Az (számomra legalábbis) nem olyan hatalmas összeg.

-illetve a diákhitel sem az ördögtől való... Ha jó befektetés az, amit tanulsz, azért viszonylag könnyen vissza tudod fizetni. Elő is törleszthetsz ingyen, így ha dolgozol valamikor, tudsz mindig egy kicsit befizetni abból, amit felvettél. És szabad felhasználású hitelre is elég alacsony a kamat. Szerintem tanulmányi céllal azért megéri ezt meglépni. Én a tandíjam ezzel a módszerrel fizettem, folyamatosan visszatörlesztgettem, így mire végeztem, nem maradt kb semmi. Csak nem kellett amiatt szoronganom, hogy időben meglegyen x összeg.

-keress olyan melót, amit tudsz távolról végezni, valószínűleg megkönnyítené a dolgod.

2022. jún. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utólagosan is lehet levelezőre át menni igaz? Sajnos a az otthonról vélezhető munakák nagy része teljes munka idős és legalább 1 évet ott kell lennem a cégnél. Lehet a levelező szakot választom inkább ha meg tudom oldani mégis csak könyebb lenne
2022. jún. 20. 07:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!