Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jól gondolom hogy az orvosi...

Jól gondolom hogy az orvosi egyetem még ma is (sajnos) a kiváltságos átlagon felülieké?

Figyelt kérdés

És nem arra gondolok hogy átlagon felüli ész kell hozzá(azt még megérteném).

Hanem hogy aki szar helyzetből érkezik annak kb esélytelen.


Tételezzük fel hogy a gyerek szorgalmas és szerencséje van és bekerül egy jó gimibe, tud írni egy jó érettségit, lesz 420 vagy annál több pontja és ezzel már valamelyik vidékire csak felvennék. De nem tud elmenni ugyanis rossz a családi háttere, senki nem támogatná ebben, koliba se veszik be, nem tudja magát eltartani és a többi.

És szívesen lenne kedve tanulni, fejlődni de már 18 éves-20 évesen be kell állnia dolgozni.

(És nyilván valami kis faluban lakik, és már a gimibe is nehéz volt bejárni és sok időt elvett a napjából. Az egyetem meg még messzebb lenne + otthon nem megfelelő a légkor a tanuláshoz)


2022. jún. 27. 22:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem.
2022. jún. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát ez kiváló, csak meséld el miért nem.
2022. jún. 27. 22:47
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen helyzetben nem csak az orvosi, de bármilyen egyetem nehezebb szerintem sajnos.


Koliba azért nem lehetetlen bekerülni, lehet pályázni szoctámra. Diákhitel

2022. jún. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez nemcsak az orvosira jelentkezőkre igaz, hanem bármelyik más egyetemre jelentkezéskor is felmerülnek ezek a problémák. Ilyen szempontból nyilván fontos, hogy honnan jössz, mert ha a bejárást/lakhatást/tandíjat nem tudod megoldani, akkor "így jártál".

Kicsit azért könnyítettek ezen a problémán azzal, hogy a kedvezményes kamatozású Diákhitel 1-2 felvehető, ebből az 1 csak a tandíjra vehető fel, a 2 szabad felhasználású, törleszteni pedig csak a munkába álláskor kell elkezdeni. Persze ez még nem feltétlenül old meg minden problémát (a hitel összege nem elég a havi megélhetéshez), emiatt szükséges lehet egyetem mellett eljárni dolgozni is

2022. jún. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Nem igaz! Mint ahogy a 3. írta,van többféle támogatás, hitel, munkát is tud vállalni. Biztos, hogy nem könnyű így egyetemet végezni, de a hátrányos helyzetet is le lehet küzdeni.
2022. jún. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem sem. Ha rossz a családi helyzete tényleg, akkor kollégiumba fix, hogy felveszik. Szociális ösztöndíjat is kap, igaz az nem olyan sok, de a kollégium árát kifutja valószínűleg. Ha minden part szakad felvehet diákhitelt. Nyáron simán dolgozhat is. Korrepetálhat is másokat kiegészítésképp.

Tanulni meg bárhol lehet, gimisként en is használtam kifogasképp, hogy "hát de ott nem birok tanulni". De tanulni mindenhol lehet, gyerekvinnyogással a fülembe, ordító tv-vel mellettem, két lövöldözős játéktól hangos számítógép mellett én akkor is tanultam mert tanulnom kellett. Hülye kifogás, hogy nem lehet valahol tanulni. Más nem kiülsz a parkba es tanulsz, az ingyen is van.

Szerintem ha valaki valamit nagyon akar akkor nem a kifogásokat keresi, hanem a megoldásokat. Mindent meg lehet oldani csak akarni kell. Tapasztalatból mondom, több dolognál is a rengeteg akaratom vitt előre.

2022. jún. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%

"koliba se veszik be"

A kollégiumba történő felvételinél két fő szempont van, a szociális helyzet és a tanulmányi eredmények. Tehát ha valóban rossz a szociális helyzete és tanul rendesen akkor biztos hogy felveszik.


"már a gimibe is nehéz volt bejárni és sok időt elvett a napjából"

A vonaton ülve is lehet tanulni teljesen jól.


"otthon nem megfelelő a légkor a tanuláshoz"

Kifogás. Elhiszem hogy számít a légkör is, de közel nem jelent leküzdhetetlen akadályt, maximum jobban kell akarni.


"nem tudja magát eltartani"

El kell menni dolgozni. Rengeteg egyetemista csinálja. Vagy ott a diákhitel, orvosi fizetésből nem lesz probléma visszafizetni.

2022. jún. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%

Annak, aki nem képes áldozatot hozni ezért a képzésért (igazából bármelyikért), ha már a szülei nem tudnak részben helyette, annak nem való.


Nem kell egyből egyetemre menni, senki sem kérte, hogy friss érettségis fejjel valaki egyből visszaüljön a padba, ha nincs rá pénze. És nem kell a diákhiteltől sem feltétlenül rettegni, még a jelenlegi kamata is kedvezőbb, mint bármelyik másik kölcsöné. Továbbá lehet dolgozni nyáron és hétvégén is. Nem jártam orvosira, de mögöttem is van pár szak és ismerek csomó embert, aki mélyről indult.


El lehet menni egyetem előtt 1-2 évet dolgozni. Ha minden pénzt félreteszel, az egy zs kategóriás állással is 2-3 millió forint, de inkább 5... Ha rendesen beosztod és mellette tudsz keresni nyaranta még valamennyit, plusz az ösztöndíj, simán elég lesz a képzés végére.


Nem kell egy egész lakást kivenni, ha lecsúszik az ember a koliról, béreljen egy szobát, ha az sem megy, egy ágyat.


Hétvégi munkával, ha egy - egy napot melózol, összejön havi 40 000 ft. Ha végigmelózod a nyarat, az félmillió forint rossz esetben is. Sokan segítenek alsóbbéveseknek, onnan is van egy kis zsebpénz azért. Szóval vannak azért lehetőségek. Nyilvánvalóan nehezebb így, de ki lehet sakkozni.


És lehet passziváltatni is, ha elfogy a pénz, elmenni melózni megint és visszamenni folytatni.


Az élethez havi kb. 60 ezer ft kell, plusz a rezsi és a lakhatás. Mindenki döntse el, hogy akar-e annyira orvos lenni, hogy 6 évig minimum így él, sakkozva.

2022. jún. 28. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%
Ha meg otthon nem megfelelő a légkör, javaslom az egyetemi könyvtárat vagy bármelyik másikat. Vonaton is lehet tanulni. Ha zavar a zaj, hallgass lofi zenét közben vagy vegyél sima füldugót.
2022. jún. 28. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%

Ez amit írsz tök reális. És az a legnagyobb gond, hogy ilyen esetben nincs semmi áthidaló megoldás. Mert hiába kérsz diákhitelt, az csak október 15 körül jön, a szoctám, stb. is csak utána. De neked fel kell költözni koliba. Addig a 2 hónapig miből élsz? Tehát tényleg kell valamennyi megtakarítás, én legalább 120.000 Ft-ot mondanék, de ez ahogy írták a többiek minden szak esetén érvényes. És utána? Vannak szakok ami mellett lehet dolgozni, mert pl. nem várják el hogy bejárj órákra. Több orvosis ismerősöm van, ők ált. tanulnak szorgalmi időszakban is minden hétköznap.

Ahogy írták, szinte csak DH marad.

2022. jún. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!