Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha Magyarországon végzem el...

Ha Magyarországon végzem el az orvosit,utána egyből ki tudok menni külföldre?

Figyelt kérdés
Ugyebár az eltöltötte éveket le kell dolgoznom vagy visszafizetnem az összeget az államnak. Ezt a pénzt külföldön is megkereshetem? Elvileg 20 év alatt kell visszafizetni a tandíjat.

2022. jún. 28. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Kimehetsz és 20 év alatt kell ledolgoznod az igénybe vett féléveket és ha ezt nem teszed meg, ezután kell fizetned.
2022. jún. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Külföldre bármikor ki tudsz menni.

A diploma elfogadása azért időbe telik, netán vizsgázni is kell és a nyelvismeret is feltétel.

2022. jún. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Hová szeretnél menni?Az sem mindegy...
2022. jún. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A lányom Németországba ment Bajoroszágba és 3 hónap telt el az engedélyezésig. Konkrét állásra ment ki.
2022. jún. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
És mikor tanulod meg "külföldiül" az összes dolgot?
2022. jún. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
Külföldi fizuból kb egyből leteszed a tandíjadat visszamenőleg. Én mérnök vagyok, és amikor kimentem, úgy kezdte a cég ahová mentem, hogy szó nélkül letette a tandíjamat. Ez a röghöz kötés a tandíjjal is csak a futottak még kategóriának mérvadó.
2022. jún. 30. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Simán ki tudsz menni. Majd az ottani fizetésből szépen vissza tudod majd fizetni.

Európán belül nem kell külön vizsgázni, csak honosíttatni kell a diplomát.

Hogy mikor tanul meg az ember “ külföldiül”? Hát a képzés alatt főleg, meg sok ország nyelv kurzusokat tart… szóval ott tesznek azért , hogy legyen elég orvosok.Finnországból jött tavasszal egy nagyon jó lehetőség végzős fogorvostan hallgatóknak: ingyenes nyelvtanulás, képzés után meg nettó 1,5 millió forint fizu. Lasszóval fogják az embereket ott is.

2022. júl. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!