Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jól értem, hogy aki itt...

Jól értem, hogy aki itt végez, klinikai szakpszichológus lesz?

Figyelt kérdés

[link]


Láttam egy pszichológussal kapcsolatban, hogy itt végzett. Ez mit jelent? Csak mesterszakos diplomája van, vagy ez olyan, mintha klinikai szakpszichológusbak tanult volna Magyarországon? Ez csak valami pár alkalmas workshop, vagy tényleg komoly képzés?


Bocsi, ha hülye képzés, tudok angolul, de félek, nehogy sarlatánhoz kerüljek.


2022. jún. 28. 22:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
A klinikai szakpszichológusokat megtalálod itt, a nevükre keresve: [link]
2022. jún. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
Honnan veszed hogy ez egyetemi képzés? Vsgy h klinikai szakpszichológussal egyenertekű lenne?
2022. jún. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A kognitív terápia egy eléggé fontos területe a pszichológiának, de nem a teljes területe. Egy szelete "csak". Aaron Beck-hez kötik, szóval nem hinném, hogy sarlatánságot tanult volna az a pszichológus ebben az intézetben.

Ettől a képzéstől függetlenül még lehet klinikai szakpszichológus is.

2022. jún. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
De akkor végezhet terápiát, ha mesterszakot végzett klinikai szakiranyon, és utána ezt?
2022. jún. 28. 22:50
 5/16 A kérdező kommentje:
2-es: nem veszem sehonnan, hanem érdeklődöm.
2022. jún. 28. 22:50
 6/16 anonim ***** válasza:
67%
Perczel Forintos Dóra foglalkozik ezzel ill publikál kognitív viselkedesterapia temaban, de ő professzor es megfelelő hátterrel rendelkezik...
2022. jún. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%
Ha megkapta rá a képesítést, akkor igen. Nyilván csak kognitív terápiát végezhet, és pl. szimbólumterápiát vagy pszichoanalízist nem.
2022. jún. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Maga a kognitiv pszichklogia oke. Csak en eloszor azt hittem hogy az illeto mesterszak utan tovabbkepezte magat ezen a helyen mintha nalunk jart volna klinikai szakpszichologus kepzesre. Allitolag clinician van a diplomaba irva amit ettol a helytol kapott. Ez egyenerteku a klinikai szakpszichologussal? Bocsanat, hogy ekezetek nelkul irtam.
2022. jún. 28. 22:55
 9/16 A kérdező kommentje:
Amikor ezt irtam, a 7-es valasz meg nem volt itt.
2022. jún. 28. 22:56
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A pszichoterapeuta megint külön jogosítvány, de a fenti keresőbe beírhatsz pár neked hiteles embert és rögtön látni fogod, hogy érvényes működési engedélyük van-e és mire.
2022. jún. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!