Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon el vagyok késve ha...

Nagyon el vagyok késve ha csak 24 évesen érettségizem?

Figyelt kérdés
16 éves koromban ott hagytam a középsulit, mert depressziós voltam akkoriban, ráadásul aszociális vagyok, már 100x is megbántam, mert azóta csak dolgozom viszont nem fejlődtem tudásban sokat, és kimaradtam a szociális részekből, ami ebben a korban van. Estin le szeretném tenni az érettségit, de csak 24 éves koromra lenne meg.
2022. jún. 30. 01:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Hajrá, jó tanulást és sok sikert!
2022. jún. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Érettségizni sosem késő. Bár van, akinek nem éri meg.

Egyik ismerős elment estire kőművesnek tanulni, most a hidegburkolóit tanulja, utána ebben akar majd elhelyezkedni. Még 1 éve van, aztán ott van, hogy 20 évesen két piacképes szakmája van.

2022. jún. 30. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vagy elkésve! Sőt, az is száz százalék, hogy az osztályban nem te leszel a legidősebb, lesznek ott családosok is. Ha pedig ott a kezedben az érettségi, kinyílik előtted a világ, sokkal több lehetőséged lesz munkára és további tanulmányokra is.

Viszont két dologra készülj: szociális szempontból nem lesz ugyanaz, mintha kamaszként jártál volna középsuliba, és munka mellett nagyon nehéz lesz. De rengetegen megcsinálták már előtted, neked is sikerülni fog. :)

2022. jún. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A nagybátyám kőműves. Tavaly érettségizett le 55 évesen. Ha ő nem tartotta gáznak akkor te miért tartod annak?
2022. jún. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyat, aki nyugdíj előtt pár évvel tette le, szóval nem, nem vagy elkésve! :D
2022. jún. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 NTBS ***** válasza:
100%
Nem vagy elkésve.
2022. jún. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az átlag populációhoz képest igen. De nem mindegy?

Tedd le, aztán menj egyetemre, ha úgy gondolod.

2022. jún. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csináld csak! Egyetem is simán belefér utána :)
2022. jún. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vagy elkésve. Így alakult az életed, nincs ezzel semmi gond, nem kell mindenkinek séma szerint éli az életét. De még mindig fiatal vagy, tanulhatsz bármit, bármi lehet belőled. Nehogy a korod miatt ne tanulj, amúgy tanulni sosem késő.
2022. jún. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként abba gondolj bele, hogy ha 24 évesen leérettségizel, lesz 40 éved még a munkaerőpiacon úgy, hogy ez a lehetőség a kezedben van. Mindenképp vágj bele.

Én a jogosítvánnyal voltam így, 33-34 éves koromig nem hiányzott, utána meg évekig húztam az időt azzal, hogy "öreg vagyok már ehhez." 37 évesen tettem le, és jó esetben így is előttem van még legalább 40 év úgy, hogy tudok vezetni. Kár lett volna egy életre lemondani róla.

2022. jún. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!