Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi értelme annak a rongyrázásn...

Mi értelme annak a rongyrázásnak amit szalagavatónak meg ballagásnak nevezünk?

Figyelt kérdés
Még tulajdonképpen semmit nem ért el a gyerek és még az is bizonytalan merre tovább, de már tort ülnek. Aztán vannak még itt az oktatási-nevelési rendszerben olyanok, mint óvodai ballagás, óvodai nyári szünet amiket szintén nem értek.

2022. júl. 4. 08:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%

Ballagásnak még van is értelme de a bankett, szallagavató stb, nem nagyon!

Amelyik osztály jóban van ott még jó mert a gyerekek jól érezhetik magukat, ezen kívűl semmi értelme

2022. júl. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

A ballagás egy elbúcsúzás, nem valami eredménynek az ünneplése. Az ember már csak ilyen, szereti a tradíciókat és ünnepségeket.

Nem csak és kizárólag elért eredményt lehet megünnepelni. Ilyen alapon a születésnapot sem kellene.

2022. júl. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Mitől lenne rongyrázás bármelyik is? Amennyit egy ballagásra elkölt az ember, sehol sincs egy nyaralás vagy egy esküvő árához képest.
2022. júl. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

2#

Én nem emlékszem ilyen tradíciókra. Volt egy általános iskolai ballagásom, ahol elballagtam úgymond magamtól. Anyám nem tulajdonított neki nagy jelentőséget és egyetértettem vele, de nem volt jellemző másokra sem hogy tort ülnek meg mulatoznak. Jobban éreztem magam, hogy nem érzékenyülködik ott nekem senki. Aztán a szakmunkásképző elvégzése után csináltunk egy bankettet az osztállyal, majd lementünk a Balatonra néhány napra egy kisebb haveri tásasággal. Bátyám szakközépiskolát végzett, de nem volt nekik sem semmiféle szalagavató meg rongyrázás.

2022. júl. 4. 09:30
 5/13 anonim ***** válasza:
26%

Az óvodai nyári szünet azért van, mert ott is tanítási év van, mint az iskolában.

Az óvodai ballagás és a szalagavató egy felesleges esemény, a többség nem is szereti a szalagavatót, ami elég sokba kerül. Engem kifejezetten irritál, hogy esküvői ruhában vannak a lányok.

2022. júl. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező, attól, hogy a ti családotokban nem szokás örülni egymás dolgainak, másnál még lehet az.


Mikor egy orvost vagy jogászt doktorrá fogadnak, vagy valaki mérnökké, informtikussá... stb válik, az azért nagy esemény az adott személy életében, aminek a család együtt szokott örülni vele.

2022. júl. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
"Még tulajdonképpen semmit nem ért el a gyerek és még az is bizonytalan merre tovább, de már tort ülnek." Az ember halad előre. Szerintem az ilyen ballagások, meg az ilyenek is ezt mutatják leginkább. Mármint a gyerek elballag általános iskolából, megünnepelik, megy tovább gimibe, majd elballag, ezt is megünnepelik, aztán pedig egyetemre megy, stb. Lassan lassan felcseperedik a gyerek, felnőtt emberré válik, vége a gimis éveknek, ki-ki egyetemre megy tovább, vagy rögtön dolgozik. Egyszerűen egy életszakasz véget ér, és ezt a ballagás is jól reprezentálja.
2022. júl. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Egy visszafogott ballagási ceremóniával intézményes keretek közt még semmi bajom. Az egyéb népünnepélyt és rongyrázást illetően nem érzem azt hogy lemaradtam volna bármiről is.
2022. júl. 4. 13:23
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hát hála Istennek nem kell neked mindenkinek a szokásait és életvitelét értened, és főleg nem kell mindennel egyetértened.
2022. júl. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%
Csak azért érzed rongyrázásnak, mert nem kell fizetni itthon a tandíjért. Ha kellene, aprópénz lenne mellette.
2022. júl. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!