Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül most egy...

Mennyibe kerül most egy jogosítvány? Személy szerint Békés megyére gondolok. (Vagy más kis keleti megyékben)

Figyelt kérdés

2022. júl. 4. 09:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

B kategória? Ez 80%-ban attól függ, hogy mennyibe kerül egy óra vezetés, hiszen azt alaphangon 30-cal kell szorozni.

Orvosi alkalmassági 7200. A KRESZ-tananyag 50 ezer körül van, vizsga ~5 ezer, elsősegély tanfolyam + vizsga 20-25 ezer. És itt jön a vezetés, amit csak akkor fogsz tudni kiszámolni biztosra, ha már kezedben van a szerződés, amiben benne van az összeg. Most minden ismerősömtől 8-9 ezret hallok (én Budapesten 8 ezerért vezettem, egy hete voltam forgalmi vizsgázni). Nyolcezerrel számolva 240.000Ft lesz a kötelező 30 óra. Ha többet kell venni, akkor minden 10 óra 80.000.

Ezután 11 ezer forint a forgalmi vizsga, ami ha elsőre sikerül, akkor összesen körülbelül 90-100 ezer forint + a vezetés. Ebből lejön a 25 ezer forint támogatás, ha nem töltöd be a KRESZ-vizsga napjáig a 20. életéved.

Én az első 10 órát 7200 forintért, utána még 23 órát 8000 forintért vezettem le, a forgalmi vizsga másodjára lett meg, így volt a támogatást levonva 330 ezer forint, de két orvosi alkalmasságit csináltam, az első elveszett, a KRESZ-tananyag pedig 35 ezer forintomba került.

Tehát érdemes 350 ezer forintra készülni, de ez sokat változhat az óradíjtól, illetve attól függően, hogy hány plusz órát kell venned.

2022. júl. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. júl. 4. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!