Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Anglisztika szak, vélemény?

Anglisztika szak, vélemény?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok a szakról? Megéri megcsninálni? Nehéz?
2010. szept. 20. 20:21
 1/6 A kérdező kommentje:
Milyen nyelvtudás szükséges? Vagy inkább szorgalom kell?
2010. szept. 20. 20:22
 2/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy mennyire nehéz, egyetemtől függ...

A szak maga biztos jó, bár én hála istennek franciás voltam, szerintem tulajdonképpen érdemes volt megcsinálni, most fordító és tolmács mestert csinálok, fordító leszek. Arra jó. Nyelvtanárnak is elmehetsz, kinek mi a vágya. De ha egész egyszerűen csak egy lezüllött bölcsész akarsz lenni, akkor válassz valami olyat, ami könnyebb... Pl andragógia... :)

2010. szept. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
Ja, meg anglisztika szakra természetesen angol nyelvtudás szükséges. Emelt szintű angol érettségi letétele.
2010. szept. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Emelt szintű angol érettségi kell hozzá, ez középszintű nyelvvizsgának felel meg. Ha felsőfokod is megvan, nem vérzel el, nem nehéz. Ha gondjaid vannak a nyelvtannal,

az baj, mert irodalmat is kell tanulnod, regényt, verset kell olvasnod, elemezned, stb. Ez első két félévben nem húzós, de van pl. irodalom "Restaurációtól 1890-ig", ennek a nyelvezete érthetően bonyolultabb.


Személyes izé:

...amúgy én pl. meglepődtem, hogy olasz a főszakom és angol minort szeretnék (ELTÉ-n) - eredetileg anglisztikára is jelentkeztem, csak sorrendmódosítottam, pedig azt régebb óta tanulom, jobban megy -, na tehát beültem egy elsős anglisztikás csoportba, és valakinek, angol főszakosnak a present perfecttel(!) voltak gondjai. Ez... gáz.


Egyébként, ahogy látom:

előny - az angol nyelvnek vezető pozíciója van, szaknyelvi területen szinte kizárólag ezt használják mostanság; tanár-fordító-tolmács mindig kelleni fog!

hátrány - nagyon sok anglisztikást vesznek fel, képeznek. ha nincs mellette másik nyelv, szak, bármi, eléggé féllábas a helyzet. ha nem vagy elég szorgalmas, a sokaság eltipor.

2010. szept. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, rendesek vagytok. Akiknek vannak még tapasztalataik, azt kiváncsian várom.
2010. szept. 21. 21:48
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Hát diplomás munkanélküli leszel.
2010. szept. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!