Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik a legnagyobb szám?

Melyik a legnagyobb szám?

Figyelt kérdés
Holnap vizsgám lesz, addig muszáj lenne megtudnom.

2022. júl. 6. 19:33
1 2
 11/17 TappancsMancs ***** válasza:

10/

"A végtelen nem szám."


Írtam is, idézem:


8/

"Viszont bár nem vagyok egy nagy matematikus, de a végtelen szerintem sem szám."


9/

"Ha a matematikában a végtelen az szám akkor szám, ha nem akkor nem."

"Szerintem a végtelen szám az ami nincs. Van helyette végtelen számsor, mint elméleti lehetőség."

2022. júl. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Abszolút végtelen? (Ω)
2022. júl. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

#5 vagyok: 1 - mert szám, és végtelen részre osztható.

#8-ra bővebben:

A kérdés óhatatlanul átvezet létszemléleti területre.

Mert a végtelen nem szám, és bármely nagy számnál lehet nagyobbat képezni hozzáadással.

Most az 1 - tekintsünk úgy rá, mint Egész. Ahhoz nem lehet hozzáadni. Ugyanakkor tartalmazza a végtelent - mert végtelen részre osztható.

Legyen ez: a világmindenség. Egy - de végtelen része van.

Messzire megyünk: az Egy - a fenti megfontolásokból az ókori görög gondolkodóknál (pitagoreusok, filozófusok) istenszinoníma volt. Ezt az újplatónikus gondolkodók is átvették.

Panenteizmus - minden istenben nyugszik

[link]

Ezzel a felfoghatatlan végtelent valamiképp mégis

felfoghatóvá tettük. Rész vagyok, de tudomásom van az Egészről. A matematikus gondolkodó, Pascal foglalkozott ezzel bővebben.

2022. júl. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ω>x>Ω x eleme R-nek
2022. júl. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, mert ez végtelen, tehát a végtelenségig lehet számolni, leírhatsz egymás mellé kétmillió kilencest is, ha én írok mellé még egyet, akkor az már megint nagyobb lesz.
2022. júl. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A kérdés nem jól meghatározott. Melyik (teljesen rendezett) halmazban keressük a legnagyobb számot? Mert pl. az egész számok, racionális számok vagy valós számok halmazában nincs legnagyobb szám. És nincs legnagyobb szám a (0,1) nyílt intervallumban sem.


De pl. az A = {1, 34, pi/12, -24,5, ln 67} halmazban a 34 a legnagyobb szám.


A végtelen pedig nem egy szám, hanem a "minden határon túl való növekedés", vagy a "minden adott számnál nagyobb" tömör, hétköznapi megfogalmazása.

2022. júl. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült a vizsgád?
2022. dec. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!