Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Olyan online egyetemet keresek...

Olyan online egyetemet keresek, ahol el lehet végezni egy alapszakot és diplomát lehet szerezni full online képzés keretében (angol nyelven). Ismertek megbízható online egyetemet?

Figyelt kérdés
Sokfélét látni neten, látom, hogy van, ami csak néhány kreditet ad egy-egy külföldi egyetemre, látni MOOCkurzusokat, mesterszakból többet is találtam, ami jól hangzott, de nekem most első lépésként egy alap diplomára lenne szükségem. Ismertek olyan egyetemet ami kínál ilyen online alapképzést? (Design, Human-Coputer Interaction vagy Psychology lenne a fő irányok, de annak is örülök, ha akármilyet találok).

#angol nyelv #online egyetem #online alapszak
2022. júl. 8. 06:20
 1/7 A kérdező kommentje:
*Human-Computer (bocs, elgépeltem)
2022. júl. 8. 06:21
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagy-Britanniában az Open University rengeteg féle távoktatásos alapképzést tart. Csak a vizsgákra kell személyes megjelenés, a British Council budapesti épületében. Itt a link:


[link]


Sajnos a brit felsőoktatás nem olcsó: egy ilyen 3 éves alapképzés tipikusan 8-10 millióba kerül. Viszont az Open University távoktatásos anyagai a világon az egyik legjobbnak számítanak, szóval minőséget kapsz a pénzedért.

2022. júl. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Ha németül is tudsz, akkor Fernuni Hagen. Van budapesti központjuk. Rangos, neves egyetem.


Ha angolul, akkor vagy openuniversity, vagy nézegess meg német fernhochschulékat: akad, iubh, euro-fh stb. Vannak angol nyelvű képzéseik is.

2022. júl. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem tudok személyesen megjelenni, full online végezhető sulit keresek. Sokat utazom a munkám miatt (Európán kívül is), és szeretnék haladni a tanulmányaimmal munka mellett. Meg tudok oldani akármilyen idősávban órákat, ha személyes jelenlét kell online, de beutazni suliba nem tudok.
2022. júl. 8. 11:46
 5/7 anonim ***** válasza:
#4: Az a gond, hogy ha nincs személyes megjelenés, akkor egy egyetem sem tudja a vizsgák tisztaságát szavatolni. Nyugaton a vizsgák ugyanis mindig írásbeliek, és ha magadra hagynak egy számítógéppel, hogy válaszolj kérdésekre, akkor nem lehet technikailag kizárni a csalást. Még úgy sem, hogy be van kapcsolva a web kamera, mert nem látják, mi van a kamera látóterén kívül. Mesterképzéseken vannak olyan kurzusok, ahol beadandókkal is lehet egyes tárgyakat teljesíteni. Alapképzéseken tudtommal mindig vannak vizsgák is. Másképp nem lehet ugyanis az elsajátítandó alaptudás meglétét ellenőrizni. De mivel az Open University-nek egész Európában vannak vizsgahelyei, nem hinném, hogy ne tudnád a jelenléti vizsgázásokat megoldani.
2022. júl. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az általam említett német fernhochschulékon NINCS személyes megjelenés. Kameráznod kell magad vizsga közben. Nézegesd meg. Vannak angol nyelvű szakok is.

[link]

[link]

[link]

2022. júl. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

5-s: köszönöm a választ. Nem értek egyet, biztos vagyok benne, hogy van rá mód, csak keresnem kell. De köszönöm a véleményed.


Igen, 6-s: tudom, hogy kamerával kell bizonyítani a dolgokat, nyelvvizsgáztam is már hasonlóképp. Meg lehet oldani mindent ma már, csak akarni kell.


Mindennek utána olvasok, amit linkeltél, köszönöm!

2022. júl. 9. 04:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!