Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A turizmus-vendéglátás felsőok...

A turizmus-vendéglátás felsőoktatási szakképzés és az alapképzése között nagy különbség van?

Figyelt kérdés

Érettségim van, és szeretnék egy szakmai végzettséget is. Matematikából mindig kegyelemkettes voltam, viszont a nyelveket nagyon könnyen tanulom, angol és spanyol nyelvvizsgám van egyelőre. Szeretnék reptéri ügyintézőként, vagy hotel recepciósként, idegenvezetőként dolgozni, stb hasonló munkakörökben, ahol sok külföldivel kell kommunikálni. Szerintetek megérné nekem a felsőoktatási szakképzés a turizmus-vendéglátás vonalon? Az alapképzésre nem mernék jelentkezni, mert ott le van írva, hogy kell matek, statisztika, stb számolás... a szakképzés verziónál nem láttam ilyet. Lehet, hogy ott is kell, de gondolom nem annyira komolyan mint az alapszakosnál. Szerintetek származna előnyöm belőle, ha a szakképzéses verziót tanulnám, vagy időpocsékolás (sokak szerint kb minden az ami nem matek-infó, orvos, stb..).

Valamint, az alapképzésesnél mennyire durva a matek, mert én kb diszkalkuliás szinten vagyok, ha számolásról van szó, nem tudom, hogy meg tudnám csinálni ezt a szakot...



2022. júl. 9. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:
A Foszk kb egy okj-nek felel meg, nem ad diplomát. Átlagosabb helyre recepcióra és hasonló munkakörökre tudsz vele jelentkezni, ha van mellé használható nyelvtudásod. Szerintem érdemes megpróbálni és ha később mégis mennél alapképzésre, akkor emelt nélkül is tudsz jelentkezni, beszámítják a foszk oklevelet.
2022. júl. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%

Reptéren dolgozom, ha utasokkal akarsz közvetlenül foglalkozni, teljesen mindegy a végzettséged jóformán, csak légy magabiztos, határozott, legyen érettségid meg használható nyelvtudásod. Ha beszélsz más nyelve(ke)n is, már kb fel is vagy véve.

Szállodában is voltam, ott sem az érdekelt senkit, hogy milyen diplomád, egyéb papírod van, hanem hogy tudsz-e nyelveket és esetleg van-e recis vagy legalább nagyon hasonló tapasztalatod.

És van egy idegenvezetői okj-m, ha kifejezetten idegenvezető akarsz lenni, ez is szóba jöhet. De ne számíts rá, hogy kapkodni fognak utánad, mert nagy a túlképzés, ellenben munka nincs annyi és ez egy erősen szezonális dolog, sokan csak nyárra keresnek embert, azt is napi bejelentéssel vagy vállalkozóként (és persze a tapasztaltat).

2022. júl. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosnak voltak!
2022. júl. 10. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!