Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A tanárok mennyire emlékeznek...

C728 kérdése:

A tanárok mennyire emlékeznek a volt diákjaikra? Érdekli őket a további sorsuk?

Figyelt kérdés
2022. júl. 9. 22:34
 1/8 Dr Sauron ***** válasza:
95%
Szerintem nem.Egy vagy a sok közül.Én ezt tapasztaltam.
2022. júl. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
A sógornőm ma már nyugdíjas tanárnő. Nagyon sok diákjával még ma is kapcsolatban van. Sőt, amikor a lányom gyakorlatra ment egy középiskolába, az egyik tanítványa lett a mentora.
2022. júl. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
77%

Szoktak emlékezni, de számukra ez ugye természetes hogy vannak a tanítványok akik elballagnak..


Valaki jobban megragad az emlékezetükben, például, jajj, nem tudom, hogy van most xy, a múltkor láttam a buszmegállóban, stb, stb.

2022. júl. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ez attól is függ, hogy még is kiről van szó. Például osztályfőnökről? Ha például tegyük fel, egy olyan tanárról, aki nyolcosztályos gimiben tanít, és mindig 5.-től 12-ig kap meg osztályokat, akkor azért tanítása során csak néhány saját osztálya lesz, és egy tanár a saját osztályaira csak jobban emlékszik, mint olyan diákokra, akiket pár évig tanított heti 1-2 óraszámban.


Amúgy meg nyilván vannak olyan diákok, akik jobban megmaradnak az emlékezetükben, de szerintem a tanárok csak emlékeznek a saját osztályaikra, ha több diákra nem is annyira.

2022. júl. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%
Az utcán már nem egyszer találkoztam volt tanáraimmal/tanárnőimmel,megismernek,megkérdezik hogy vagyok,mit csináltam eddig,mit csinálok most,mit akarok még majd csinálni stb.,ami elég fura nekem.Mivel a megismerés az oké,mert elég ismert voltam az iskolában,csakhogy rossz értelemben,inkább nagyon rossz értelemben,mindenki utált,tanárok is csak azért nem buktattak meg sosem,hogy ne ott rontsam továbbra is a levegőt,8. év végén is vagy 10 tantárgyból buktam volna,de mégis átengedtek mindegyikből,ugyanezen okból.Szóval nem értem sose,ha összefutok velük,hogy csak megjátszák magukat vagy tényleg érdeklem őket.
2022. júl. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

6 év után ráírtam miért baszogattak a tanárok. Azt kérdezte ki vagyok? Mert ő nem tanított biztos engen.

Pedig egy eléggé furcsa személyiség voltam, akire emlékezni kellene.

Tagadta, hogy baszogattak, de azért megkérdezte mi lett velem

2022. júl. 10. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30%

22 éve tanítok matematikáját (eddig két munkahelyen volt) és mellette óraadó vagyok az ELTE-n. Bevallom őszintén, hogy nagyon kevés digitális ákra emlékezek a régmúltból mert nagyon rossz a névmemóriám.

Van családom és saját életem így nem követem a volt diákok életét. Ha találkozunk akkor elbeszélgetek velük kedvesen aztán megyek a saját dolgokra.

Tudom sokan ezért érzéketlennek tartanak.

2022. júl. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Érdekes személyiség vagyok, és gyerekként meg gimiben is az voltam. Nem rossz, de érdekes, és ezt sok tanár állította is. Volt akivel első nap összevesztem. 😂 De mentségemre szóljon, ilyen egyszer volt.

Ettől függetlenül sose voltam rossz tanuló, és sok tanár azt mondta, hogy jó képességű vagyok, de volt velem néha 1-2 gond. Volt, hogy akkora hülyeséget csináltam, amit el sem hittem, hogy megléptem. 😂 A gimis éveim meg végig erről szóltak. Ennek ellenére múltkor volt gimis fizikatanàrommal találkoztam a boltban, köszöntem neki, és csak nézett. Biztos nem ismert meg.

Az általános iskolai matektanàrom meg évek után is megismert az utcán, és meg is állított. Nagyon szeretett engem. Igazából volt is egy korszakot általánosban mikor egy pár hétig nem érdekeltek úgy a dolgok, és nem pakoltam be következő órára, nem írtam házit, stb. És ez a tanárom volt az, aki rám szólt, és nem leordított, hanem megkérdezte mi bajom van? Ideje összekapni magam, mert ennek nem lesz jó vége. Az ő hatására kaptam magam össze, onnantól újra tanultam, bepakoltam, házit írtam, stb. Szigorú tanár volt, de szeretett. Nem tudom most megismerne-e.

2022. júl. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!