Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem gáz hogy a...

Szerintetek nem gáz hogy a Gábor Dénes Főiskoláról szerzem a diplomám?

Figyelt kérdés
aztán persze lehet szerzek egy mester diplomát is, egy nevesebb egyetemről
2022. júl. 11. 12:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Dehogy gáz. Az is diploma, kis hazánkon kívül nem mond senkinek semmit a magyar egyetemek neve, itthon sem számít a legtöbb szakmában.
2022. júl. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Nem, felnőtt emberként nem igazán vált ki belőlem ellenérzést az, hogy valaki hol szerzi a diplomáját.
2022. júl. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Gáznak nem gáz, és 5-10 év szakmai tapasztalattal a hátad mögött a lőtéri kutyát sem fogja érdekelni, hol diplomáztál. Pályakezdőként viszont kár lenne tagadni, hogy minimális hátrányból indulsz, mert ha semmi mást nem tudsz felmutatni, egy nagyobb nevű egyetem jobban mutat az önéletrajzodban. Ezen kívül a nevesebb egyetemek jellemzően jobb gyakorlati helyekkel állnak kapcsolatban, stb. De ezek tényleg olyan dolgok, amiket munkával és kitartással lehet kompenzálni.
2022. júl. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

3-ast kiegészíteném annyival, hogy jó referenciákkal van ahol ez már pályakezdőként sem számít.


Például informatikusként ha van hobbiprojekted vagy ha elmész ingyen dolgozni pár hónapot valahova műszaki, gazdasági területen tanuló diákként, akkor az esetleges hátrányt is könnyű előnyre fordítani.

2022. júl. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
Doktorálni nem fogsz vele, de programozó munkát találsz vele.
2022. júl. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
39%

5

Miért ne? Doktorin senkit sem érdekel alapszak, csak a mester

2022. júl. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
27%
Az nem igaz, hogy doktorin ne érdekelné a bizottságot az alapszakod. Minden érdekli őket, és ha Bivalybasznádra jártál népfőiskolára, nem fogsz a SOTE-n doktorálni, akkor sem, ha utána betoltál valami alibi képzést. Ennél azonban még súlyosabb, hogy a gyenge GDF-es képzés miatt eleve hiányoznának az elméleti alapjai egy későbbi doktorihoz.
2022. júl. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

Legalább van diplomád.


"Menő" dolog a BME, de ha kivágnak, és végül sehol nem diplomázol le (mint azt sokan teszik), az nagyobb gond.


Én GDF-et végeztem gazdaság informatikus szakon. Sok corvinusossal és BGE-sel dolgoztam együtt, de soha nem tapasztaltam semmilyen hátrányt, szakismeret területén sem.

2022. júl. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

7

Cicus, voltál már doktorin felvételizni? Nem? Akkor mit ugatsz bele? Még az sem fontos, hogy azon a területen legyen végzettséged, amilyen területen szeretnél doktorálni. A szakmai tapasztalat, a tudás, a kutatási terved, a publikációid az, ami számít. Sok helyen az utolsó kettő nem is fontos, mert nem elvárás. Ahány doktori, annyi szokás, a legtöbb helyen rugalmasak és örülnek, ha mész, ne nevettesd már ki magad. Van, aki nem tojáshéjjal a seggén megy doktorálni, hanem 40 évesen, neki sem számít. A mesterszakos diplomajegy érdekes, a nyelvvizsga meg amit szóbelin produkálsz (általában a szakterületedre vonatkozó kérdésekből).

2022. júl. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%
10. Cica mica én elit egyetemen PhD-ztem német nyelvterületen, és 15 éve tanítok az ország egyik legjobb egyetemén.
2022. júl. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!