Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozathoz mennnyi...

Szakdolgozathoz mennnyi szakirodalom "kell"?

Figyelt kérdés

Van erre valami szabály? Nálunk nem láttam ilyesmit leírva, hogy kötelező minimum forrás darabra.


Ha én eddig összeszedtem 5 különböző könyvet, 3 törvényt, 3 rendeletet, meg lesz hozzá még egy forrás ilyen belsős adatból egy adott intézménytől, ahonnan elkértem pár publikálható infót az elegendő?


(közigazgatás-szervező)


2022. júl. 11. 21:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Valahol az egyetem honlapján le kell hogy legyen írva. A témavezetőd kérdezd meg, ő biztos tudja.
2022. júl. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 10-15.


Ebbe beleszámít az is, ha csak egy mondatot veszel ki egy online cikkből.

Én ilyenekkel turbóztam meg.

2022. júl. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Biztosan vannak követelmények, akár adott tanszék/intézet vagy szak szintjén, akár az is meghatározva, mennyi legyen az idegennyelvű.


Témavezető vagy valaki, aki a záróvizsgát szervezi tud segíteni.

2022. júl. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát sehol nincs leírva, átnyálaztam a komplett szakdogával kapcsolatos szabályzatot is. Amúgy, ha van is ilyen, én egy ökörségnek tartom. És ha csak mondjuk 9 forrást használok és 10 a kötelező, akkor mi van? Anno szabadon választható beadandós tárgyakból voltak ilyen baromságok, én akkor sem értettem, hogy miért a felhasznált irodalom száma határozza meg a minőséget, hogy jó-e vagy sem. Meg eleve a témán belül minden szerző ugyanazt írja le kb, akkor nem is értem miért erőltetik ennyire ezt a számot (már ha egyáltalán itt van ilyen, mert mondom, sehol nem találtam eddig, tanszéken sem).
2022. júl. 12. 06:39
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
Szíved joga ökörségnek tartani, de az meg viszont kellemetlen, ha egy kész szakdolgozatot dobnak vissza a formai követelmények miatt.
2022. júl. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Kérdező, arra van a témavezető hogy ilyenekben (is) segítsen. Fejezd be a hisztit és kérdezd meg tőle.
2022. júl. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"Fejezd be a hisztit és kérdezd meg tőle"


Itt max te hisztizel. Majd megkérdezem a témavezetőt, ha arra kerül a sor, előtte gondoltam teszek egy próbát itt is, hátha valaki tud valamit, mert én sehol nem találtam erre vonatkozó infót az egyetem összes vonatkozó dokumentumát átnyálazva sem, és gondoltam megpróbálok előre haladni benne azért. Nem kell itt anonim pattogni, mert feltettem egy kérdést, és megvan a véleményem erről a baromságról, hogy ennyi meg annyi oldal legyen, ennyi forrás meg annyi. Szerintem a tartalom minősége lenne a lényeg, nem az, hogy 9 vagy 10 szakirodalmat Ctrl C- Ctrl V-zek be egy dolgozatba. Nyilván úgy csinálom majd, ahogy szabály szerint kell, ha megtudom, attól még a véleményem ugyanúgy megmarad. Nem kell itt utasítgatni, hogy ezt meg azt fejezzem be, majd eldöntöm én, hogy mit csinálok itt te anonim kanapéharcos.

2022. júl. 12. 11:53
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk nem is Ctrl C Ctr V-zni kell a szakirodalmat. Ha a témavezetőddel konzultálnál a gyakorikérdések helyett, akkor ebben is tudna segíteni. Nyugodtan szidhatod a rendszert itt, de előrébb nem leszel tőle.
2022. júl. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Nálunk nem volt kötelezö “szám”. Csak az általam felhasznált forrásokat lelkiismeretesen megjelöltem, volt is böven.
2022. júl. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Utolsó voltam.

Többek között azért sem hiszem, hogy ebböl gond lenne, mert diplomamunkánál nem feltalálni kell valamit, hanem kifejteni inkább, innentöl kezdve meg a saját gondolatod is egy könyvböl tanultad, meg kb. mindent, azokat megjelölöd és kész. Nem azt mondom, hogy nem lehet saját gondolata az embernek, de alap diplománál nem is lesz túl sok…

2022. júl. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!