Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet belőlem színházi táncos?

Lehet belőlem színházi táncos?

Figyelt kérdés
Mindenem a tánc kisgyerek korom óta szerelmese vagyok a színháznak, főleg a musicaleknek. Idén kezdem a gimit. A szüleim nem engedték h táncos szakközépbe menjek(szerintük a tánc csak egy hobbi és nem szeretnék h táncos legyek). Ettől függetlenül minden álmom h színházi táncos legyek. Táncszakközép nélkül tudom h ez iszonyat nehéz de én tényleg csak ezt az egy utat látom magam előtt. 8 évesen kezdtem az RSG(ritmikus sport gimnasztika)-t ezt azóta is versenyszerűen csinálom heti 2, 2órás edzéssel.10 évesen kezdtem modern táncolni itt a bemelegítés nagy része balett ezért a balett alapok nagy része megvan, a modern jól megy. 4-től 9 éves koromig néptáncoltam. sokak szerint van tehetségem a tánchoz. A színházi tánchoz úgy tudom nagyon fontos a jazz tánc ezért jövőre keresek magamnak egy jó jazz tanárt illetve betennék a hetembe heti 1x 2 óra balettet az egyik modern óra helyett(,,minden tánc alapja a balett"). Gyorsan tanulok és kifejezetten hajlékony vagyok. A hetem zsúfoltsága nem hiszem h gondot okozna mert mindig is zsúfolt napjaim voltak. mi a véleményetek? ha van itt valaki aki színházi táncos (vagy ismer ilyen embert) neki hogy jött össze, hol tanult? Esetleg későbbre tudtok ajánlani jó képzést?

2022. júl. 14. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Mindenképp járj klasszikus balettre! A táncművészetin főleg azt nézik, a modern szakirányon is. Ha balettből jól fejlődsz, akkor lehet esélyed a modern táncos-probavezető nappali szakjára. Én a helyedben ezekre járnék: balett, modern, rg. A jazz nem biztos, hogy kell. Inkább told meg a balettet! A jazz része a modern táncnak, ha jó az oktató.


Ha elsőre nem jön össze a táncművészeti, akkor a Bailart nevű sulit ajánlom Budapesten, a középsuli után: [link]

Ha jelenleg is Budapesten laksz, akkor suli mellett a Budai Táncklub óráit tudom javasolni: [link]

2022. júl. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi :) van egy jó balett tanár akit ismerek akkor megpróbálok hozzá órát kérni. Egyébként Budapest mellett lakok úgyhogy a budai táncklub is összejöhet.
2022. júl. 14. 19:19
 3/9 anonim ***** válasza:
Sok sikert kívánok! :)
2022. júl. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mindenféle táncnemben jónak kell lenni. Akiket én ismerek, "magántáncos" diplomával rendelkeznek, vagy pedig az Operettszínház, Madách Színház stb. saját iskoláiban végeztek, és ott dolgoznak.


Pl. itt van egy régi hirdetés (ma ugyanilyen feltételekkel keresnek, ha keresnek): [link]


"A professzionális táncos végzettség előfeltétel"

"Elvárás, hogy a jelentkezők legyenek képzettek klasszikus vagy kortárs táncban"


Ja, meg itt is látszik, hogy sokszor a nyelvismeret is nagyon fontos. Egyrészt a balett francia kifejezései elengedhetetlenek minden táncosnak, másrészt meg - mivel nagyon sokszor külföldi rendező/koreográfus vesz részt a produkcióban - a közös nyelv általában az angol.

2022. júl. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát nyelvérzékem nem nagyon van, viszont németből jövőre teszek nyelvvizsgát angolt meg már elkezdtem a balett kifejezéseknek egy részét (amiket ugye órán használunk/csináljuk) értelemszerűen tudom a többit meg ha beiratkozom tanárhoz akkor gondolom megismerem.
2022. júl. 16. 12:19
 6/9 anonim ***** válasza:
A balett kifejezések franciák, nem angolok. :) plié, piruette, arabesque, fondu, jeté, pas de bourrée... ez mind-mind francia.
2022. júl. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló lehet nem fogalmaztam meg egyértelműen de teljesen tisztában vagyok azzal h a belett kifejezesei franciák. Utólag visszaolvasava tényleg nem egyértelmű két külön mondatba kellett volna írnom
2022. júl. 16. 15:11
 8/9 A kérdező kommentje:
*balett elnézést a mellégépelésért
2022. júl. 16. 15:13
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor csak egy vessző hiányzott. :)


("A királynőt megölni nem kell félnetek jó lesz...")

2022. júl. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!