Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állami ösztöndíjjal otthagyom...

Állami ösztöndíjjal otthagyom az egyetemet vissza kell fizetni?

Figyelt kérdés

Ez volt a második félévem az egyetemen és elgondolkoztam azon, hogy nem az én irányom és mást szeretnék tanulni. Állami ösztöndíjjal vagyok az egyetemen. Ilyenkor vissza kellene fizetnem mindkét félév díját? Olvastam olyat, hogy nem hogyha máshol egy éven belül elkezdek tanulni. Ez az egyetemen belüli másik szakot jelent vagy bármilyen másik képzés is számít?

(Felső oktatási szakképzésen vagyok)



2022. júl. 14. 11:51
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
Bármelyik jó lesz.
2022. júl. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos egy félév után lehet büntetlenül váltani. Nem sokkal ezelőtt volt egy hasonló kérdés ( https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya.. szeretném felhívni rá a figyelmedet, hogy ne kövesd el ugyanazt a hibát.


Amennyiben otthagyod a képzést az oklevélszerzési határidő ugyanúgy ketyegni fog, és idővel határozat érkezik az Oktatási Hivatal Állami Ösztöndíj Főosztályától, miszerint 300 napot (150 nap felel meg egy félévnek) kell ledolgoznod 2 éven belül, ellenkező esetben az igénybe vett féléveket ki kell fizetni.

2022. júl. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszoló vagyok. Nem szeretnék a levegőbe beszélni.


A nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény 48/M. § (2) bekezdése érinti, mi több pontos választ ad a kérdésre.


"(2) A volt magyar állami (rész)ösztöndíjas hallgatónak nem kell teljesítenie a 48/A. § c) pontja alapján meghatározott kötelezettséget, ha beiratkozását követően az adott szakon


a) felsőoktatási szakképzés, illetve osztott képzés esetén legfeljebb egy félévig,


b) osztatlan képzés esetén legfeljebb két félévig


folytatott tanulmányokat magyar állami (rész)ösztöndíjjal támogatott képzésben és szakváltásra nem került sor."


Esetünkben felsőoktatási szakképzésről van szó, azaz a törvény egy félévet határoz meg.

2022. júl. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!