Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kell elsőévesként...

Hogyan kell elsőévesként koleszba jelentkezni felsőoktatásban?

Figyelt kérdés

ELTE és a Pázmány koleszről van szó, nem látok semmi infot az oldalaikon, ami a most felvételizőknek szólna. Olvastam, hogy jövedelem igazolásra, meg érettségi bizonyítványra szükség lesz. Miután kiderült, hogy felvesznek-e majd küldenek több infot? És mennyire kell sietni? Számít az idő, vagy egyszerre fogják majd a meghatározott szempontok alapján eldönteni, hogy ki mehet koleszba?

Köszi!



2022. júl. 14. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én az ELTE-n csináltam ezt végig pár éve, úgyhogy nem tudom, mennyire pontosak az infóim, de megpróbálok segíteni. A ponthatárok kihirdetése, felvételi határozat megérkezése, stb. után küldenek róla elég infót, lesz facebookos évfolyamcsoport, ahol felsőbb évesek, HÖK-ösök is segítenek, úgyhogy nem kell izgulni, nem maradsz le semmiről. Lesz egy határidő, de azon belül nem fog számítani, hogy te első nap vagy utolsó nap adod le a jelentkezést. Az jó, ha előre beszerzed a papírokat, amik kelleni fognak, de valószínűleg akkor is lenne rá elég időd, ha a felvétel után kezdenéd őket összeszedni. Úgyhogy nyugi, mindenről tájékoztatni fognak időben (legalábbis az ELTE-n tuti, de gondolom a Pázmányon is). Sok szerencsét! :)
2022. júl. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2022. júl. 14. 22:59
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A főiskolák, egyetemek honlapján én sok helyen a felvettek menüben találtam sok jó infót. Pont ma néztem az egrit is. De a héten több sulit olvasgattam. Én eddig a felvételizőknek menüt olvasgattam eddig mindig, de rájöttem, hogy a felvettek menüben van sok olyan hasznos dolog, ami a csak érdeklődőknek is hasznos. Pl az egrin ma le is töltöttem egy kollégium igénylő lapot. Ott láttam pontosan, hogy mennyi a koli, milyen igazolások kellenek majd ha a leendő hallgatónak kell beadni, milyen kèrdésekre kell választ adni.

Természetesen ezek még nem az idei doksik, tavalyiak, de infónak, kiindulásnak jó.

Amúgy én is azt mondom, hogyha felvesznek fognak tájékoztatni mindenről. Azokat jól olvasd el a határidőkre, beadandó doksikra ügyelve. Ha pedig úgy érzed vmiről nincs infód, vagy bizonytalan vagy hívd fel az iskolát a tanulmányi osztályt, ők fognak neked segíteni érdemben. Ne félj kérdezni, ha úgy érzed nagyon nem boldogulsz.

2022. júl. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]


Itt elég sok info van az ELTE kolis felvételiről

2022. júl. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]

[link] /budapest


[link] /esztergom

[link] /esztergom/kollegiumi-felveteli/jelentkezes-1-evfolyamos-hallgatoinknak

2022. júl. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2022. júl. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%

Biztos fognak mindenről értesíteni ha a felvételről értesítenek.

Azt olvasd el figyelmesen majd, ügyelj a határidőkre, beadandó dokumentumokra.

Én ahogy nézelődtem sokat számít a kollégiumba való felvételi rangsorolásban a felvételi pontszámod. Ileltve ugye attól is függ az adott egyetemnek mennyi kollégiuma van, mennyi férőhelye, mennyi felvett diákja. Mindenkinek nem jut koli sajnos.

Azért nézz szét albérlet terén is, legyen B terv.

2022. júl. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!