Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Én 2005.Dec.11-én születtem...

Csingizolika kérdése:

Én 2005.Dec.11-én születtem és egy 9.-es tanuló voltam a 2021/2022-es tanévben, és eddig nem kaptam matricát a diákigazolványomra mert azt mondták nekem még nem kell, viszont nem tudom,hogy nyáron is használhatom a diákom a buszokon?

Figyelt kérdés

2022. júl. 19. 08:58
 1/4 anonim ***** válasza:
15%
Matrica nélkül megbüntetnek, szóval jobb ha beszélsz velük, hogy adjanak. Nem tudom eddig hogy csináltad a dolgokat az igazolvánnyal. De ha nincs matrica, nem fogadják el, vagy megbüntetnek, vagy teljes árú jegyet vehetsz csak. Legalábbis nálam ez így működött. Úgy tudom (talán) szeptember/október környékén szoktak adni új matricát. 🤔
2022. júl. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom ezt honnan szedted első. Matricát akkor kell kapnia ha betölti a 16-ot, ennek az az oka, hogy innentől mar ugye nem tanköteles. De a szabalyzat úgy van, hogy azt a tanévet, amiben betölti a 16-ot matrica nelkül letöltheti. Tehat nem indokolt, sőt szükségtelen még, szeptembertől kell neki, mert az az év, amit úgy kezd, hogy 16 éves. Nem büntethetnek meg kérdező, de ha valaki ezt megteszi csak vissza kell keresni a megfelelő jogszabályt, ami kerek perec leirja ezt.

Persze használhatod.

2022. júl. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%
Én tapasztalatból írtam. Nem a föld alól szedtem.. Ez így volt. Jó neked ha te 16 éves korodban matrica nélkül kérhettél bármilyen diák kedvezményű dolgot.
2022. aug. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó nekem ez a jogszabály. Ez mindenhol így működik..nem hasra ütésre találtam ki.Lepontozhatsz de ez akkor is jogszabály. Bárki kérhet matrica nélkül, mivel a jogszabály azt mondja ki, hogy abban a tanévben kell a matrica, amelyet már úgy kezd a tanuló, hogy betöltötte a kort. Ha tapasztalatból szedted, akkor nézz utána. Valószínű neked is helytelenül mondták, mert mindenkiben ez a hülyeség él.
2022. aug. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!