Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vajon anyukám valaha megerti...

Vajon anyukám valaha megerti hogy belőlem nem lesz orvos?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idén érettségiztem, 471 pontom lett, és a corvinus nemzetközi gazdalkosasat jelöltem meg angol nyelven első helyre, corvinus pénzügy és végül bge nemzetközi gazdálkodás, de az elsőre szeretnék menni.


Matekbol és franciabol emelteztem, mindkettő otos lett, viszont matek és angol duplazassal van ennyi pontom, angolbol van egy felsőfokúm is illetve most lett franciabol is egy közepem.


Anyukám gyógyszerész, nagymamam orvos volt de mar nyugdíjas, nagynéném gyerekorvos Amerikában (nagymamam is ott el) keresztapum plasztikai sebész, és unokatesom fogorvosnak tanul (az egyik)

Igy igazabol bár anyukám sose mondta hogy orvosnak kell mennem, de tudom hogy azt akarta és amikor mondtam neki hogy nem fogok biosz kémia faktot felvenni mert utalom mindkettőt tudom hogy csalódott úgymond. Sose szerettem és ha nem lett volna online oktatás mikor tanulom nem lettem volna belőlük 4es meg 5os. És sose érdekelt. Helyette a nyelvek és a matek sokkal jobban vonzott mindig is és ezekben volt a legtöbb sikerelmenyem. Ezért igazabil nagy kérdés volt hogy hova menjek tovább tanulni, és igazából még én sem tudom hogy mit szeretnék csinálni, de érdekel a külföldi politika meg gazdaság, ha kint kellene dolgoznom annak is örülnék, illetve a nyelveket is nagyon szeretem, ha más nyelven is megtanulnek c1 szintén a tolmács is szóba jöhetne.


Húgom meg csak 14 éves de o sem lesz orvos sem semmilyen doktor, tudja ő is.


Szerintem nem leszek szegeny, és ugyan sose dontotte el helyettem hova menjek de tudom hogy csalódott hogy az ő gyereke nem lesz sem orvos, se nem gyógyszerész, se nem gyógytornász és ilyenek. Pedig szerintem semmi baj nincs a gazdasági számokkal és azzal sem ha 18 evesen nem tudom még hogy 8 év múlva hol szeretnék elhelyezkedni, de remélem felvesznek a szakra, mert ez érdekelne.


(Kicsit össze gabarodtam és nem akarom már kijavitani, 2.helyre corvinus ng magyar nyelvent irtam be, utána a többit, és még megjeloltem az óbudait is meg ilyen egyetemeket, mert én sem számítottam ilyen sok pontra 😅)



#Orvos-nem orvos
2022. júl. 19. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyet jegyezz meg. Csináld azt, amit TE akarsz, amit TE szeretsz csinálni, mert a te életed.
2022. júl. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig sem erőltette,akkor valószínűleg megérti. A te véleményed a lényeg, a te életedről van szó. Az én lányom meg pont orvos akar lenni, úgy hogy nincs orvos a családban. Nem vagyok teljesen boldog tőle, mert nem lesz egyszerű, de ha ő ezt akarja akkor támogatom.
2022. júl. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Persze, de azért mindig benne volt hogy kitűnő tanulok legyünk (nem vagyok az😅) es hogy tanuljuk a kémiát meg a bioszt, mert milyen jo lenne mert apám batyjanak a lánya is orvosnak ment, apukám nem orvos és nem is élnek együtt, illetve a nagybatyam se, szóval ez ott egyéni döntés volt teljesen.


Amugy az miatt se mennék orvosnak mert tuti elvereznek eleve az emelt kémia és emelt biosz érettségin meg ki is buknek az egyetemről, tanulok most is nagyon sokat de azért nem orvosi szinten, és nagyon sok ismerősöm bukott ki, unokatesommal aki orvosnak tanul nagyon joba vagyunk, konkrétan jobb a kapcsolatunk mint a hugommal de o tényleg egesz nap van hogy enni se áll fel, na ezt nem😅 szerintem ehhez annyi türelem kell és akaraterő ami nagyon kevés emberben van még. Anyukám Amerikában járt egyetemre és ott szerezte a diplomáját, meglátása szerint az nehezebb mint itthon, nem tudom. 1x voltam Amerikában de nem jártam ott egyetemre szoval nem tudom.


De ettől függetlenül kívánok sok sikert a lányodnak 2.! O is most érettségizett?

2022. júl. 19. 11:01
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Persze egy szülő mindig elvárja a minél jobb tanulmányi eredményeket, amit te teljesítettél is. De a szavaidból úgy veszem ki, hogy azért nem fognak kitagadni, mert más irányba mész. Minden szakmában kell elhivatottság, ha jók akarunk benne lenni, de az orvosin valóban még több kell. Járd az utadat, amit szeretnél, szerintem nem fognak meggátolni benne és nem is fognak csalódni benned, mert szerintem ez a te félelmed. Lányom még csak most megy gimibe természettudományi szakra. Szóval még ő is változtathat a tervein, bár most biztos magában.
2022. júl. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Neki pedig hajrá 😊
2022. júl. 19. 11:19
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el ezt a dolgot. Lehet, hogy nem mondta, lehet pont azért, mert nem akarta, hogy elvárásokat támasszon veled szemben és stresszeljen. Nem te (meg a testvéred) lesztek az elsők a világban, akik nem folytatják a családi hagyományt. Azt csináld, ami érdekel. Szerintem már anyukád akkor elfogadta ezt magában, amikor nem mentél biosz-kémia faktra, hisz ez elég egyértelmű elhatárolódás. Lehet magában szerette volna, ha te is orvos leszel, nem mondom, de elfogadta, hiszen nem tesz megjegyzéseket, nem piszkál ezzel. Én ismerek olyat, akinek a lelkét kiszekálta a kémiával az anyja, és végül olyan rossz lett a kapcsolat, hogy nemhogy nem ment ilyen vonalra, de még el is költözött otthonról. Nálatok szerintem minden rendben van, és úgy érzem, hogy inkább téged frusztrál az, hogy a "családi elvárásokat" nem követed. Engedd el ezt a dolgot, nem érdemes már ezen görcsölnöd, hiszen megváltozni a döntésed nem fog, az meg még a jövőben kristályosodni fog, hogy pontosan milyen irányba is mész el. Lehet, hogy felnőttesen elé kellene állnod, és ugyanezt elmondanod neki egyenesen, ahogy itt nekünk leírtad. (Csak kicsit kevésbé terjengősen, hogy mi van a húgoddal, az például a te továbbtanulásod szempontjából teljesen mindegy.) Akkor te is megkönnyebbülnél, és anyukád is remélhetőleg kimondaná, hogy bár szerette volna, de teljes mértékben elfogad és támogat, és hajrá az életben.
2022. júl. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem még pont van pár estéd leülni és elmondani ezt neki. Hogy te így érzed, hogy csalódást okoztál neki, de te mindig is tudtad, hogyha megpróbálsz ennek megfelelni vagy nem fog menni, vagy nem leszel boldog. Az írásodból úgy jött le, hogy valójában ezt sosem eröltette rád, lehet csak magadban hízlaltad így fel ezeket a gondolatokat, és a valóságban a kis csüggedése mellett pedig továbbra is büszke az eredményeidre (mert lehet is!)


Egyébként az első válaszát írd ki magadnak egy kis cetlire és tartsd magadnál és ne hagyd, hogy mások megingassanak. Ha mégis, akkor vedd elő és olvasdd el.

2022. júl. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok!☺️
2022. júl. 19. 21:38
 9/9 A kérdező kommentje:

478 nemzetközi gazdálkodás angol nyelven😭

Ebből csak pénzügy és számvitel corvinus lett:( de remélem megvan az oka és jó lesz ❤️

2022. júl. 21. 20:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!