Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diákhitel1 és Diákhitel2...

Diákhitel1 és Diákhitel2 egyszerre?

Figyelt kérdés

Eddig FOSZK-os képzésen tanultam, ahol igénybe vettem a Diákhitel1-et, viszont most felvételt nyertem önköltésges formában alapképzésre, amit úgy gondoltam, hogy majd a Diákhitel1-ből fedezek, csak majd többet veszek fel, mint eddig.


Viszont megfordult a fejemben, hogy esetlegesen felvehető-e mindkettő együtt, mert akkor tudnám külön kezelni és nem kellene a szabad felhasználásúból utalgatnom a díjat minden félévben, hanem az "magától" működne és nekem is több pénzem maradna.


Lehetséges?



2022. júl. 23. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, felvehető egyszerre a kettő. A DH2 úgy is az egyetemnek megy egyből. :)
2022. júl. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de a DH1 -re nem rég nőtt a kamat, esélyes, hogy a közeljövőben is nőni fog, 6-8% kamat meg már nem kicsi. A DH1-et gondold át.
2022. júl. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Vodafonelive ***** válasza:
100%
A DH2 fix 0% kamat és THM, én beiratkozás után biztosan azt venném fel. A DH1-t pedig elkezdeném törleszteni, mert simán rádobtak úgy 3%-t a kamatra, hogy ezt hivatalos újságban és az interneten sem jelentették be (pedig kutya kötelességük lett volna ezt több sajtó is lehozta).
2022. júl. 24. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen felveheted a kettőt egyszerre. De olvastam valahol, hogy figyelni kell, hogy a neptunban is fel legyen tüntetve a diákhitel szerződésed száma, hogy tudják abból szeretnéd fedezni a tandíjat. Ezt mindenképpen a saját egyetemednél olvasd el, kérdezd meg pontosan a tanulmányi osztályon.


A másik. Én így tudom.

Ha a diákhitel 1-et már felvetted 4 félévre (foszk miatt), akkor úgy kell venni az időt, mintha a diákhitel 2-őt is felvetted volna. Úgy értem, hogy a diákhitel 2 igénylésének idejéből is elvesztettél ezen esetben 4 félévet, ennyivel kevesebb időre tudod felvenni tandíjra.

2022. aug. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Valamint én is azt mondom, hogyha a tandíjra felveszed a diákhitel 2-őt, akkor a diákhitel 1-et ne is vedd fel ha nem muszáj, vagy ha muszáj, akkor is csak ami feltétlenül muszáj. Sajnos a kamatokat emelik és még fogják szerintem is, így jobb ha azt minimalizálod ha teheted.


Illetve ha netán megteheted törlessz elő az eddig felvett diákhitel 1-be, ez a diákhitel esetén díjmentesen megtehető.


Valamint én még azt is javaslom, hogyha egy módod van rá igyekezz minél jobban tanulni, hogy át tudj majd kerülni állami finanszírozásra a többi félévben.

2022. aug. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#4 #5 köszönöm!


Igyekszem úgy tanulni, hogy átkerüljek, de most megijedtem attól amit mondtál, hogy úgy számít.


Most kezdtem el egy 8 féléves alapképzést, amit önköltségesen természetesen, de így félek, hogy mi lesz ha nem kerülök át, zsebből nem tudom kifizetni. Ez tuti így van?

2022. aug. 24. 19:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Én így tudom. Hívd fel a Diákhitel Központot és kérdezz rá konkrétan a te esetedet vázolva.

Majd írd meg mit mondtak.


Én egyszer még régebben olvastam valahol ezt. Azt hiszem a régi diákhitel honlapon a gyakori kérdéseknél volt még ez. De az új lapon nem látom.

Bár megmondom őszintén én sok mindent nem látok már az új honlapjukon, ami a régin korrekten le volt írva.

2022. aug. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Itt van az elérhetőségük:

[link]


Tényleg kíváncsi vagyok, hogy mit mondanak neked. Kérlek írd meg majd.

2022. aug. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!