Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pécsen orvosi egyetem mellett...

Pécsen orvosi egyetem mellett munka?

Figyelt kérdés
Második évtől kezdve magamat kéne eltartanom az egyetemen. Arra lennék kíváncsi, járt-e valaki már így, és tudott- olyan munkát találni, ami mellett tudott tanulni és képes is volt megélni belőle.

2022. júl. 28. 12:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az orvosi az egyik legnehezebb szak, ezt szerintem nem kell taglalni. Pécsett az első félév még "nem annyira nehéz" a többihez képest bevezető jellegű, de második félévben már bejön az anatómia, szövettan, másodévben folytatódik, mellette lesz még biokémia, élettan, immunológia stb.stb. Ezek önmagukban is nehezek, rengeteg az anyag mennyisége és a suliban is délutánig tartó óráid lesznek.

Természetesen lesz szabadidőd,ha jól beosztod viszont úgy gondolom, hogy olyan munkát nem fogsz tudni végezni, amivel önfenntartó tudsz lenni, mert nagyon sok idődet elveszi a tanulás része, ha hosszútávon nem hagysz magadnak időt be fogsz dilizni. Így is vannak rengetegen, akik csúsznak, pedig nem dolgoznak mellette.

Lehet pályázni ösztöndíjakra, ha olyan a helyzeted, valamint tudsz felvenni diákhitelt, ezek összegét pontosan nem tudom mennyi és mire elég, de ennek érdemes lenne utánaérdeklődnöd. Ha idén vettek fel, akkor a tájékoztatók között biztos kapsz erről is információt, ami postán jön.

2022. júl. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló véleményen vagyok, mint az előttem válaszoló.

Nekem néha alvasra nem jutott idő. Hétvégén próbáltam a hétköznap megcsúszott tanulást behozni. Főleg a másodév meg a harmadév brutálisan nehéz. Negyedévtol talán jut idő dolgozni…

2022. júl. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!