Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Létezik, hogy bizonyos emberek...

Létezik, hogy bizonyos embereknek könnyebb az egyetem a középsulinál?

Figyelt kérdés
Elmondások alapján egy vizsgatárgyból többször lehet próbálkozni, ha nem sikerül, míg az érettségi ugye legelőbb 0.5 év múlva ismételhető, az egyetemi vizsgánál sok esetben! egy fixen leadott anyagból kell számot adni, míg az érettségi kiszámíthatatlanabb, komplexebb, sokak szerint nincs az a nyomás sem, mint középiskolában. Valóban vannak olyan embertípusok, akiknek könnyebb az egyetem?
2022. júl. 28. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Hát szerintem az érettségi is elég kiszámítható :D


És szerintem egy egyetemen sokkal nagyobb rajtad a nyomás, már ha persze komolyan veszi az egészet az illető és nem 2-essekkel szeretne túlélni.


Ez, hogy könnyebb-e, nagyon sokban függ az adott szaktól, de nem mondanám annak, nem hiába kb az egyetem fele kihullik a diplomáig..

2022. júl. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ott kezdődik a problema, hogy amit te kiszamithatónak hiszel az nem az :DDD

Rengeteg egyetemen van a vizsgához beugró, amit ha buktál hozza se kezdhetsz, szóval újra fel kell venned a tárgyat, aminek teljesitése igy fel vagy 1 évet is csúszhat. Gyakran nem adjak le az anyagot, nincs mintafeladatsor mint erettsegin, tobb szakirodalom van, mig erettsegire egy könyvből fel lehet készülni, ami osszesiti a fontos temakat, egyetemen van, hogy 5-6 irodalom se eleg... jah es itt a 2-es 60% ami erettsegin mar 3-as, sot emelten 5-os :DD.

2022. júl. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem könnyebb volt mert felnőtt lettem közben és motivált a szakmám iránt. Objektíven nem könnyebb, nagyon sokat kell készülni minden zh-ra vizsgára, sokszor nincs több dolgozat egy tárgyból csak 1 és azon dől el minden.
2022. júl. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemen egy vizsgára nagyobb anyagot kell megtanulnod mint az egész érettségire összesen. Ráadásul az egyetemen nem 25%-tól adják meg a kettest és nem 60%-tól adják meg az ötöst (mint az emelt szinten). A középszintű matematika érettségin ha hibás eredménnyel jól számolsz akkor kapsz egy csomó pontot, de egy analízis vizsgán nem lesz úgy.
2022. júl. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A tanulás nem könnyebb, de nekem sokat segített, hogy az egyetemen a tanmenet kiszámíthatóbb volt. Nem volt az, mint gimiben, hogy ha rossz napja volt a tanárnak, röpdolgozat, vagy 3 nappal témazáró előtt találja ki, hogy témazárót fogunk írni, nem kellett 3 órán belül állítanom az agyamat tök eltérő dolgokra (pl fizika-töri-nyelvórát képzeljünk el). Az egyetemen első előadáson elmondták, mikor lesznek a zhk, vizsgaidőszak előtt 1-2 héttel már a vizsgákat is tudtuk, nem volt ez az állandó stressz, hogy bármikor jöhet a meglepetés. Cserébe maga a vizsga stresszesebb, mióta egyetemre járok (3. éve) gyakorlatilag csak 1-2 alkalommal éreztem, hogy 100%-ban felkészültem egy-egy számonkérésre, ez azért gimiben jóval magasabb arány volt. Itt egyszerűen túl komplex, túl sok az anyag ehhez - viszont cserébe már szeptember közepén tudom, hogy október végén zht írok belőle. Valamit valamiért.
2022. júl. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!