Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elsősegély vizsga előtt...

Elsősegély vizsga előtt vagyok 1 héttel. Van esetleg valami jó tanács/oldal, tapasztalat, amit ajánlanátok még így utolsó napokra? (tatabánya)

Figyelt kérdés

e-titanon csináltam a tanfolyamot, ami gyakorlatból végülis nem tanított meg, de elméletbe megvannak a dolgok.

Elvileg ezt kérik vizsgán:


Betegvizsgálatot elmondani újraélesztés előtt:

-Biztonság, veszélyes helyszín felismerése

-Ébresztés (megszólitás, vállak megrázása)

-Segítségért kiáltás

-Légzés vizsgálat (min 10sec)

-Légútbiztositás

-Mentőhivás


-Újraélesztés

-Stabil oldalfekvés (ezt nem biztos hogy be kell mutatni, de elkell tudni mondani

Majd pedig elmondani az A/B tételt.

Elvileg ha látják rajtad hogy tudsz mindent stb, akkor elég egy tételt elmondani..


2022. júl. 29. 20:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hűha...hát azért nem ártott volna legalább egyszer megcsinálni, de sebaj, megpróbálom neked demonstrálni elméletben a dolgot.


Szóval első lépést nagyon helyesen írtad. Azzal kell kezdened, hogy azt mondod "A helyszín biztonságos/ A helyszínt biztonságosnak ítélem."


A második lépésnél az van, hogy letérdelsz a beteg mellé, meg fogod a vállát a két kezeddel (egyik kezed egyik vállra, másikat a másikra) és határozottan de finoman megrázod miközben azt mondod, hogy "Jó napot!"


Ezt követően harmadik lépésként azt kell mondanod, hogy "A beteg nem reagál, gyere kérlek segíts nekem" (ekkor oda nézel valakire és ezt neki mondod, hogy segítsen).


Negyedik lépés: A jobb oldali kezedet a beteg állához helyezed, a bal oldalit pedig a beteg fejére. Ebben a pillanatban a beteg állát megemeled 3 ujjal, majd megtartod és közben a bal kezedet a fejéről lassan az állához lecsúsztatod, hogy megtarthasd a megemelt állat. Ha ez megvan akkor a jobb oldali kezedet az ádamcsutkára helyezed, majd onnan, oldalra csúsztatod és a három középső ujjaddal kitapintod a nyaki verőeret. Ha ez megvan akkor rányomsz az ujjaddal a verőérre, illetve a fejedet a beteg arca felé helyezed, majd ránézel a beteg mellkasára és közben hallgatóznod kell a légzését, a szemeddel figyelned a mellkasi emelkedést, az ujjaiddal pedig érezned a verőér lüktetését. Ezt 10 másodpercig kell csinálnod ami azt jelenti, hogy ebben a testhelyzetben hangosan el kellesz számolnod tízig.


Ötödik lépés: Megtörtént a légzés, keringés vizsgálata és amennyiben megállapítottad, hogy nincs keringés, légzés megszólítod az illetőt akit odahívtál magadhoz, hogy "A betegnek nincs keringése, légzése, légyszíves hívd a mentőket és amennyiben rendelkezésre áll hozd ide a legközelebbi AED-et" (AED=Automata defibrillátor)


Hatodik lépés: A bal tenyeredet a mellkasára helyezed (szegycsont-borda közi területre vagy ha úgy jobban tetszik a szív elhelyezkedésének területére), majd a jobb tenyeredet ráhelyezed a balra és összefonod. Egy kicsit a beteg fölé hajolsz, megtartod a térdelő pozíciót és 30 mellkaskompressziót alkalmazol (vagyis lenyomod majd felengeded a mellkast). Érdemes ütemre csinálni és közben számolni. Én tízig szoktam számolni de számolhatsz ötig is (pl. Egy és két és há és négy és öt...és egy és két és há és négy és öt.... És így tovább 30ig).

Ezt követően ha megvan a 30 mellkaskompresszió akkor megnyitod a beteg száját, befogod az orrát és határozottan befújsz neki 2szer és minden befújás után ellenőrzöd a légzését hallgatózással és mellkasemelkedés figyelésével.


Következő lépésként pedig ha mindent jól csináltál akkor azt fogja mondani a vb, hogy köszöni szépen, ennyi elég lesz. Ha valamiben esetleg nem voltál meggyőző akkor előfordulhat, hogy újracsináltatja veled a sorozatot.


Megbuktatni nem hiszem, hogy megfog hacsak nem vagy teljesen fogalmatlan az egészről. Javaslom még, hogy nézz róla videót mert hiába írtam le, látni is érdemes.

2022. júl. 30. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a hasznos infókat, akkor igazából nem csak az újraélesztést kell bemutatni, hanem az egész elsősegély folyamatot, amikor nincs légzés, újraéleszteni kell,


-Biztonság ellenőrzése, eszméletvizsgálat, légzésvizsgálat, mentőhivatása segéddel, és instant elkezdeni az újraélesztést, utána stabil oldalfekvést bemutatni (ez feltételes) utána meg tétel elmondása

2022. júl. 30. 12:00
 3/3 anonim ***** válasza:
#2 Vbtől függ mit kér de amit leírtam azok nagyon az alapok és azt szinte fix, hogy kéri.
2022. júl. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!